Mantarlı Bonfile Ve Mantarlı Bonfile Tarifi

Mantarlı Bonfile Ve Mantarlı Bonfile Tarifi

Bu yazımızda sizlere mantarlı bonfile; ve mantarlı bonfile tarifi hakkında bilgiler vereceğiz. Mantarlı bonfilenin gerekli bilgilerini sizlerle paylaşmadan önce şunu belirtmemiz gerekir: mantarlı bonfile protein deposudur. Aynı zamanda B3 vitamini bakımından da zengin olan mantarlı bonfile, enerji üretimine katkıda bulunmaktadır. Hem mantar, hem de dana etinin birbirine oldukça uyumlu yemek malzemeleri olması da mantarlı bonfilenin lezzet bakımından iyi bir tat oluşturacağını bilmenizi sağlamaktadır.

Mantarlı bonfile tarifini uygulamadan önce bir mantarlı bonfile sosu hazırlamanızı, ve dana etini, mantarlı bonfile tarifini uygulamaya başlamadan bir kaç saat önce bu sos içerisine bırakmanızı öneririz. Bu sayede, mantarlı bonfile içerisinde bulunacak olan dana etinin lezzeti, ve yumuşaklığı daha güzel olacaktır. İsterseniz mantarlı bonfileden daha fazla söz etmeden, mantarlı bonfile tarifi için gerekli olan malzemeleri sizlerle paylaşalım:
Mantarlı bonfile malzemeleri:
Bir yemek kaşığı sıvı yağ
İki tatlı kaşığı tuz
İki tatlı kaşığı nar ekşisi
Bir yemek kaşığı hardal
Bir yemek kaşığı, halka şeklinde doğranmış taze soğan
150 gram mantar
400 gram bonfile…
Mantarlı bonfile için malzemeleri bu şekilde paylaştıktan sonra, mantarlı bonfilenin tarifini verelim:
Mantarlı bonfile tarifi:
Mantarları bir ya da iki santim kalınlığında, boylamasına dilimleyin. Bonfileleri de büyük parçalar halinde bölün. Bir kap alarak içerisinde, tuz, soğan, nar ekşisi, ve hardalı iyice karıştırın. Yağı, mantarlı bonfileyi pişireceğiniz kap içerisine koyarak ısıtın, ve daha sonra da bonfileleri içerisine ilave ederek, ortalama on dakika pişirin. Daha sonra içerisine mantarları da ilave ederek ortalama beş dakika daha pişirin. Ve sonra, mantarlı bonfile sosunu mantarlı bonfilenin içerisine ilave edip, iki dakika da bu şekilde pişirin. Sonrasında mantarlı bonfileniz servise hazır olmuş olacaktır. Mantarlı bonfileyi servis ederken, buharda haşlanmış brüksel lahanası da ilave etmeniz önerilmektedir. Mantarlı bonfiledeki etleri daha çok pişmiş istiyorsanız, pişirme süresinde uzatmaya gidebilirsiniz. Mantarlı bonfile kalorisi bir porsiyon için 22 kaloridir…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.