Kurban Bayramında Ne İkram Edilir? Keşkül Nasıl Yapılır?

Kurban bayramı 2012 dolayısı ile, pek çok misafir evinize gelecek, aynı şekilde sizin de pek çok kişiye misafirliğe gideceğinizi, ve bayramlaşacağınızı biliyoruz. Bu anlamda bilirsiniz ki: kurban bayramı ikramlıkları genellikle aynıdır: baklavalar, şekerpareler, kahve… Oysa her yerde aynı kurban bayramı ikramlıklarını yemekten sıkılırsınız, bir sonraki kurban bayramı 2012 ziyaretinde ise yine bir baklava… Hal böyle olunca, siz de düşünmeye başlarsınız, evinize gelen misafirlere ikram ettiğiniz kurban bayramı ikramlıklarından memnun kalmaları için hazırlamış olsanız da, onlar daha önce de onu zaten yemiş; ve aslında sıkılmıştırlar. Peki ama, kurban bayramında ne ikram edilir?

Kurban bayramında ne ikram edilir sorusunun yanıtı için bu yazımızda sizlere, sütlü tatlılar arasında yer alan keşkülden söz edeceğiz. Kurban bayramında ne ikram edilir sorusunun yanıtları arasında yer alan keşkül, sütlü tatlılardan bir tanesi olması dolayısı ile oldukça hafiftir. Bunun yanında, kurban bayramı ikramlıkları arasında yer alan keşkül çok akla gelen bir seçenek olmaması dolayısı ile sevilerek tüketilecektir. Bu nedenle, kurban bayramında ne ikram edilir sorusunun yanıtları arasında yer alan keşkül nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan keşkül tarifini sizlere vermek istedik. Ancak öncesinde, keşkül için gerekli malzemeleri sizlere aktaralım:
Keşkül için gerekli malzemeler:
İki kaşık tereyağı
Yüz gram yeşil fıstık
Yüz gram badem
Yarım kilo toz şeker
Dört kaşık pirinç unu
İki kilo süt
Keşkül için gerekli malzemeleri sizlere bu şekilde aktarmamızın ardından, artık, keşkül nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan keşkül tarifini sizlerle paylaşabiliriz:
Keşkül nasıl yapılır? Keşkül için gerekli malzemeler:
Öncelikli olarak, pirinç unu ve şekerin birlbirine karıştırılması gerekmektedir. Daha sonra ise, bu karışımın içerisine süt ilave edilir. Daha sonra da bu karışımın ocağa alınarak kısık ateşte pişirilmesi, ve sürekli de karıştırılması gerekmektedir. Bu şekilde koyulaşması sağlanan keşkülün içerisine, koyulaştıktan sonra, tereyağı, ve dövülmüş badem koyularak karıştırılır. Daha sonra ise servis tabaklarına alınan keşkülün üzerine yeşil fıstık serpilir, ve ardından kurban bayramı 2012 için gelen misafirlere ikram edilir.
Afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası