Krep Nasıl Yapılır? Çikolatalı Krep Tarifi

Krep Nasıl Yapılır? Çikolatalı Krep Tarifi

Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız konu, çikolatalı krep… Çikolatalı krep tarifini sizlere anlatacağımız bu yazımızda, yapılışı çok kolay bir tatlının tarifini öğrenmiş olacaksınız. Hem de krep nasıl yapılır, ve krep nasıl pişirilir sorusunun yanıtını merak edenler, krep tarifi hakkındaki bilgiyi, çikolatalı krep ve çikolatalı krep tarifi ile elde etmiş olacaklar. Krep nasıl yapılır, krep nasıl pişirilir, krep tarifi, çikolatalı krep; ve çikolatalı krep tarifinin öncesinde, çikolatalı krep malzemelerini sizlerle paylaşalım:

Çikolatalı krep malzemeleri:
Çokokrem
Yarım çay kaşığı tuz
İki tane yumurta
Yarım su bardağı su
Bir su bardağı süt
Bir su bardağı un…
Krep nasıl yapılır; ve krep nasıl pişirilir diyenler, krep tarifi için gerekli malzemeler işte bu kadar az. Çikolatalı krep için, çikolatalı krep tarifini de sizlerle şu şekilde paylaşalım:
Krep nasıl yapılır? Krep nasıl pişirilir? Krep tarifi. Çikolatalı Krep, ve çikolatalı krep tarifi:
Krep nasıl yapılır, krep nasıl pişirilir, sorularının yanıtları arasında yer alan çikolatalı krep; ve çikolatalı krep tarifi için, süt, un, yumurta, tuz; ve suyun karıştırılması gerekmektedir. Gerçekleştirilen bu karışım ile, çikolatalı krep için krep hamuru hazırlanmış olur. Krep hamurunun hazırlanmasının ardından ise, tavanın her tarafına gezdirilecek şekilde margarin sürülür; fakat margarinin az ya da çok olmaması gerekmektedir; amaç sadece krep hamurunun tavaya yapıştırılmamasıdır. Krep tarifi; ve çikolatalı krep tarifinde, yağın ısınmasından sonra tavaya bir kepçe krep hamuru konulur, ve, krep hamurunun tavaya yayılması için tava sağa sola doğru eğilerek, krep hamuru bu şekilde pişirilir. Krep hamurunun bir tarafı piştikten sonra, çevirerek diğer tarafını da pişirmeniz gerekmektedir.
Krep nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak krep hamurunun pişirilmesinin ardından, bir yemek kaşığı çokokrem krep hamurunun üzerine dökülür, ve krep hamuru katlanarak, çikolatalı krep bu şekilde hazırlanmış olur. Dilerseniz çikolatalı krep üzerine dövülmüş antep fıstığı da serpebilirsiniz. Çikolatalı krep malzemelerinden bu şekilde altı tane krep hazırlanabilmektedir. Afiyet olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.