Kolay Pizza Nasıl Yapılır? Kolay Pizza Tarifi

İçimizde pizzayı sevmeyen yoktur. Pizza, bazen aparatif olarak tüketilir; bazen ise, yemek olarak sofralarımıza gelir. Fakat, pizza tarifi çok kişi tarafından bilinmemektedir. Pizza tarifi bilinse dahi, pizza yapılışının zor olması gerekçesiyle pek çok kişi pizza tarifi uygulamaktan kaçınır. Biz size bu yazımızda, pizza yapılışı; ve pizza tarifi hakkında bilgi vereceğiz; ama kolay pizza tarifi vereceğimiz için, siz de sofralarınızda pizza bulundurmaktan kaçınmayacaksınız. Kolay pizza tarifi için öncelikle malzemelere bakalım:

Kolay Pizza tarifi malzemeler:
1.5 bardak süt
10 dilim light ekmek
100 gram kaşar peyniri
1 paket kabartma tozu
3 tane yumurta
8 tane zeytin
5 tane hindi sosis
2 diş sarmısak
2 tane sivri biber
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 tane domates
kekik
tuz
Kolay pizza tarifinde pizza malzemelerini bu şekilde belirttikten sonra, kolay pizza nasıl yapılır sorusunun yanıtını, kolay pizza tarifinde kolay pizza yapılışı ile vermeye çalışalım…
Kolay pizza nasıl yapılır? Kolay pizza tarifi; ve kolay pizza yapılışı:Kolay pizza yapılışında, yağ, kabartma tozu, yumurta ve süt iyice çırpılır. Ekmekler kareler şeklinde doğranır; ve elde edilen karışım ekmeklerin içerisine ilave edilir. Ekmeklerle birlikte yeniden karıştırılır. İyice karıştırılan ekmekli karışım tepsinin içerisine konulur; ve güzelce yayılarak düzeltilir.
Kolay pizza nasıl yapılır sorusunda sırayı, kolay pizza yapılışında kaşar peynirinin rendelenmesi alır. Rendelenen kaşar peyniri, ekmekli karışımın üzerine dökülür. Daha sonra ise, zeytin, doğranmış olan sosis, küçük parçalar halinde doğranmış olan biber, ve sarmısaklar doğranarak peynirlerin üzerine konulur. Daha sonra ise rendelenmiş domates, kekik; ve tuz ilave edilir.
Kolay pizza nasıl yapılır sorusunda son olarak pizza yapılışında uygulanmış olan pizza tarifinden elde edilen kolay pizza, 200 derecelik fırının içine konulur; ve 25 dakika beklenerek pişmesi sağlanır. Afiyet olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası