Kızılcık Reçeli Nasıl Yapılır? Kızılcık Reçeli Tarifi

Kış hazırlıkları hakkında bilgilerimiz sizlerle paylaşmaya devam ederken, bu yazımızda da kızılcık reçelini sizlere aktarmaya çalışacağız. Kızılcık reçeli nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan kızılcık reçeli tarifini yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Eğer siz de kızılcık reçeli nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan kızılcık reçeli tarifini merak ediyor, ve kış için kızılcık reçeli hazırlamayı planlıyorsanız, öncelikle, kızılcık reçeli için gerekli malzemelere bakalım:

Kızılcık reçeli için gerekli malzemeler:
Yarım limonun suyu
Bir kilo şeker
Bir kilo kızılcık
Yarım litre su
Kızılcık reçeli için gerekli malzemeleri bu şekilde belirledikten sonra soralım; ve yanıtlayalım: kızılcık reçeli nasıl yapılır? İşte kızılcık reçeli tarifi:
Kızılcık reçeli nasıl yapılır? Kızılcık reçeli tarifi:
Kızılcık reçeli için iri kızılcıkların alınması gerekmektedir. Çekirdeklerini çıkarmadan, sadece çöplerini temizlemeniz gereken kızılcıkları yıkadıktan sonra kızılcık reçeli yapacağınız tencereye koymalı, içerisine de su ilave ederek beş ya da on dakika kaynatmalı; kızılcıkların yumuşamasını sağlamalısınız. Kaynama işleminin çok kısık ateşte yapılması gerekmektedir. Hafif hafif su kaynamaya başladığında, kızılcık reçelinin şekeri ilave edilir, ve yavaş yavaş karıştırılarak şekerin erimesi sağlanır. Bunun sonrasında, ocağın altı açılır; ve kızılcık reçelinin kıvama gelmesi beklenir. Kızılcık reçelinin içerisine limonun da eklenmesi, ve kızılcık reçelinin kıvama gelmesinin sonrasında ocağın altı kapatılır, ve kızılcık reçelinin bir miktar soğuması beklenir. Soğuma işleminin sonrasında ise kavanozlara doldurulan kızılcık reçeli, güneş görmeyen temiz bir yerde saklanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası