Kırmızı Turp Çorbası Kırmızı Turp Çorbası Nasıl Yapılır?

Kırmızı turpun faydalarından daha önceki yazılarımızda sizlere söz etmeye çalışmıştık. Kırmızı turpun faydalarından yararlanabilmek için, kırmızı turpun, yemeklerin yanında yan yemek olarak yenilebileceğini, aynı zamanda kırmızı turpun salata içerisinde de yenilebileceğini belirtmiştik. Bir de kırmızı turp çorbası şeklinde, kırmızı turpun faydalarından yararlanabilmenin olanaklı olduğunu belirtmiştik. Bu yazımızda sizlere, kırmızı turp çorbası, kırmızı turp çorbası nasıl yapılır; ve kırmızı turp çorbası tarifi hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız…

<

Kırmızı turp çorbasının malzemeleri şu şekildedir: iki tane kırmızı turp, üç bardak sebze suyu, iki tane soğan, 600 gram patates, iki çorba kaşığı terayağı, bir demet taze soğan, bir bardak krema, iki çay kaşığı limon suyu, iki çay kaşığı limon kabuğu rendesi, muskad cevizi, karabiber, tuz..
Kırmızı turp çorbasının malzemelerinin belirtilmesinden sonra, kırmızı turp çorbası nasıl yapılır sorusunun cevabı için kırmızı turp çorbası tarifine hep birlikte bakalım:
Kırmızı turp çorbasının tarifi: patatesler ve soğanlar soyularak küçük kareler şeklinde doğranır. Daha sonra ise tereyağına atılan soğan ve patatesler üç ya da dört dakika kadar kavrulur. Kavrulmuş olan patates ve soğanların içerisine sebze suyu da eklenir; ve tencerenin kapağı kapatılarak 20 dakika kaynamasına izin verilir. Bu sırada siz de, kırmızı turpların saplarını ayırın; ve yapraklarını iri parçalar halinde kesin. Kırmızı turpların kendilerini de büyük parçalara bölün, ve süzülmeleri için bir kenara bırakın. Daha sonra kremayı alın; ve ikiye bölün. Bir yarısını, az miktar tuz ile çırpın. Daha sonra da taze soğanların ince ince ve yuvarlak bir şekilde kesilmesini sağlayın. Ardından, 20 dakika sürenin dolmasından sonra çorbayı ocaktan alın, içerisine kremanın kalan diğer yarısını; ve turp yapraklarını ilave edip, mikserde çırpın; daha sonra da karışımı yeniden ocağın üzerine alarak tekrar kaynatmaya başlayın. Sonrasında, limon kabuklarını, muskad cevizini, karabiberi ve tuzu da çorbanın içerisine ekleyin; ve karıştırın. Üzerine krema, taze soğan; ve turp parçalarını da ilave ederek servis yapın.
Kırmızı turp çorbası tarifi ile, kırmızı turpun faydalarından sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası