Haşlanmış Patates Kavurması Nasıl Yapılır?

Haşlanmış Patates Kavurması Nasıl Yapılır?

Haşlanmış patates kavurmasını, isterseniz et yemeklerinizin yanında meze olarak servis edebilir; isterseniz de ana yemek olarak sunabilirsiniz ki çocuklar özellikle haşlanmış patates kavurması salçalı yapıldığında bu yemeği ekmekle yemekten oldukça büyük keyif alırlar. Ayrıca, haşlanmış patates kavurması tarifini uygulamak da zor değildir. Nasıl mı yapılır? Önce malzemeleri hazırlayalım…

Haşlanmış Patates Kavurması Malzemeleri

• 1 tane soğan
• 6 tane patates
• 2 avuç maydanoz
• 1 yemek kaşığı salça
• 2 yemek kaşığı zeytinyağı
• 1 çay kaşığı karabiber
• 1 tatlı kaşığı tuz

Haşlanmış Patates Kavurması Tarifi

■ Haşlanmış patates kavurması yapmak için ilk işiniz patatesleri güzelce yıkamak olsun. Sonrasında bir tencere içerisine alın ve üzerine su ekleyerek güzelce haşlayın. Eğer patateslerin daha kısa sürede haşlanmasını istiyorsanız düdüklü tencerede de haşlayabilirsiniz. Patatesleri haşlayacağınız suyun miktarı patateslerin üzerini geçecek kadar olmalı ve bir miktar tuz ilave etmeyi de unutmamalısınız.
■ Ortalama 20 dakika içerisinde haşlanacak olan patateslerin kabuklarını soyun ve ardından da küp şeklinde doğrayın.
■ Soğanın da kabuklarını soyup ince ince doğrayın.
■ Tencerenin içerisine yağı koyup üzerine de soğanları ilave ederek, soğanların rengi pembeleşene kadar kavurun.
■ Haşlanmış patates kavurması salçalı olacak ve salçanın yemeğe katılacağı zaman da tam bu zaman. Kavrulmuş olan soğanların üzerine salçayı ilave edip bir kaç dakika karıştırarak kavurmayı sürdürün.
■ Küp şeklinde doğradığınız patatesleri ve ince ince kıydığınız maydanozları da kavrulmakta olan malzemelerin üzerine ilave edin.
■ Karabiber ve tuzu da ilave ettiğiniz haşlanmış patates kavurmasının altını iyice açın ve sonrasında bir kaç dakika bu şekilde pişirin.

Haşlanmış patates kavurması tarifini hazırlamak bu kadar kolay. Servis tabağına alıp, yanında soğanla birlikte servis edebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.