Füme Et Hakkında Bilgi Füme Et Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere kısa bir şekilde füme et hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Füme et nasıl yapılır, füme et nasıl yenir gibi soruların yanıtlarını öğreneceksiniz; ama tarif şeklinde değil… Belirttiğimiz gibi, füme et ile ilgili bilgilere, yazımız içerisinde sadece, kısaca ulaşabileceksiniz. İlerleyen yazılarımızda sizlere, füme et hakkında daha fazla bilgi vermeye çalışacağız. Şimdi bakalım, füme etin sırları nelermiş:

Füme et nasıl yapılır sorusunun yanıtını şu şekilde verebiliriz: bir et alınır; ve kış aylarında, ağaçların yapraklarının dökülmesi sonucunda elde edilen odunların dumanında bekletilir, veya, pişirilir… Füme et nasıl yapılır diyenlere, füme et ile ilgili vermiş olduğumuz bilgiyi, tütsüleme şeklinde de ifade edebiliriz.
Füme et nasıl yapılır sorusunun daha net bir yanıtını ise şu şekilde verebiliriz: et alınır; ortalama 15 gün boyunca kaya tuzunda bekletilir. Daha sonra ise, 24 saat boyunca, odun fırınında pişirilir. Bu aşamada, füme etin çiğ et olduğunu düşünenlere, yanıldıklarını belirtmemiz gerekmektedir.
Füme et nasıl yenir? Füme et nasıl yenir sorusunun yanıtını ise şu şekilde verebiliriz: füme etin lezzetini arttırmak için, içerisine ince ince yağların eklenmesi önerilmektedir. Kol altından çıkan etler, ya da antrikottan, füme et yapımının gerçekleştiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası