Evde Yulaf Ezmesi Nasıl Yapılır?

Evde Yulaf Ezmesi Nasıl Yapılır?

Zayıflamak için pek çok kişi yulaf ezmesi tüketmekte. Sadece zayıflamak için değil, diğer pek çok yararı için de tüketilen yulaf ezmesi, genellikle marketlerden hazır olarak satın alınıp, sonrasında da meyveli farklı tariflerin içerisinde değerlendirilmekte. Ve diyetlerinizde kullandığınız yulaf ezmesinin ne kadar sağlıklı; ve doğal olduğu konusunda şüpheleriniz baki kalmakta. Oysa ki yulaf ezmesi tarifini evde kendiniz kolaylıkla uygulayabilir, ve kendi doğal yiyeceğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Peki ama yulaf ezmesi nasıl yapılır? Gelin bu sorunun yanıtını birlikte gözden geçirip, yulaf ezmesi tarifini öğrenelim.

Yulaf Ezmesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak, ister marketten paketlenmiş halde, isterseniz de güvendiğiniz bir aktardan yulaf almalısınız. Paketlenmiş haldeki yulafların içerisinde ezilmiş olanları bulabilirsiniz; aynı şekilde aktarınızda da bulabilirseniz, ezilmiş olan yulaf ile hazırlayacağınız yulaf ezmesi tarifi sizin için daha kolay, ve uygulanabilir olacaktır.

Eğer yulafı ezilmemiş halde aldı iseniz, ilk olarak iyice ezmeniz gerekir. Sonrasında istediğiniz miktarda yulafı bir tencereye almalı, ve içerisine de üzerine çıkacak kadar su ilave etmelisiniz. Ardından ocağın en küçük bölmesine alacağınız tencereyi, en yüksek ateşte pişmeye bırakmalısınız. Bu arada, yulafların dibinin de tutmaması için, sürekli, ve aynı yönde olmak koşulu ile karıştırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Yulaf ezmesi kaynamaya başladığında ocağın altını kısmalı, ve karıştırma işlemine devam ederek ortalama üç dakika daha pişirmeye devam etmelisiniz. Kaynamadan ortalama iki dakika sonra bir tutam tuzu yulaf ezmesinin içerisine atıp, bir dakika daha karıştırmalı; ve ardından da ocağınızın altını kapatmalısınız.

Daha sonra bir cam kasenin içerisine alacağınız yulaf ezmesinin soğumasını bekleyin, ve üzerine istediğiniz şeyleri ekleyin, tarçın olabilir, kurutulmuş meyveler; ya da kuruyemişler olabilir. Ya da hazırlamış olduğunuz yulaf ezmesini yoğurdun içerisine karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.