Evde Pul Biber Nasıl Yapılır? Pul Biber Yapımı

Evde Pul Biber Nasıl Yapılır? Pul Biber Yapımı

Bu yazımızda sizlere, evde pul biber nasıl yapılır sorusunun yanıtını vereceğiz. Kış hazırlıklarının son hızla devam ettiği bu günlerde, acı, ve kırmızı biberlerin de bol olduğunu düşünecek olursak, pul biber yapımı oldukça ilgi gören bir tarif halini alacaktır. Peki neden evde pul biber yapımını gerçekleştirmelisiniz? Eğer katkı maddesinden kaçınanlardansanız, ki katkı maddesi bulunan yiyecekleri de hiç birimizin onaylamadığını düşünecek olursak, evde pul biber yapımı önem taşımaktadır; temizliğinden, ve katkısızlığından emin olduğunuz bir pul biber yapımından söz ediyoruz çünkü…

Bu kadar çok övdük, isterseniz daha fazla iştahlandırıp zaman da kaybetmeden soralım: evde pul biber nasıl yapılır? Evde pul biber yapımı, ve evde pul biber yapılışı için gerekli olan bilgileri sizlere aktarmaya başlıyoruz:
Evde pul biber nasıl yapılır? Evde pul biber yapımı, evde pul biber yapılışı, pul biber yapımı:
Pul biber yapımı için öncelikle kırmızı biberler yıkanır, sonrasında da kurutularak bir ipe dizilir, bu ipin, sürekli güneş gören bir yere bağlanması, ve bununla birlikte, ipin üzerindeki biberlerin de birbirine değmemesi gerekmektedir. Ortalama on ya da on beş gün içerisinde kurutulacak olan kırmızı biberler iptan alınır, ve fırının içerisine konularak yüksek ısıda bir müddet bekletilerek fırından da alınır. Pul biber yapımı için, kurutulan bu kırmızı biberlerin ufalanması gerekmektedir, dilerseniz bir baharatçıya götürerek, baharat çekme makinesinde pul biber yapımını tamamlatabilirsiniz, dilerseniz de evde, kendi imkanlarınızla, elekten geçirerek toz halini almasını sağlayabilirsiniz. Pul biber yapımını tamamladıktan sonra ise bez bir torba içerisinde saklamanız önerilmektedir.
Güzel günlerde afiyetle tüketmeniz dileği ile…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.