Elmalı Kurabiye Nasıl Yapılır? Elmalı Kurabiye Tarifi

Bu yazımızda sizlere elmalı kurabiye hakkında bilgi vereceğiz. Elmalı kurabiye nasıl yapılır, elmalı kurabiye nasıl sarılır; ve elmalı kurabiye tarifi gibi konularda, yazımız içerisinden bilgi alabilirsiniz… O halde, elmalı kurabiye hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için sizi çok fazla bekletmeyelim, ve elmalı kurabiye nasıl yapılır; ve elmalı kurabiye nasıl sarılır sorularından; ve elmalı kurabiye tarifinden önce elmalı kurabiye malzemelerini sizlerle paylaşalım:

Elmalı kurabiye içinin malzemeleri:
Pudra şekeri
Bir çay kaşığı tarçın
Dört yemek kaşığı toz şeker
Bir çay bardağı ceviz içi
Dört tane elma…
Elmalı kurabiye hamurunun malzemeleri:
Çay kaşığının ucuyla tuz
Yarım su bardağı yoğurt
Alabildiği kadar un
Bir tane yumurta
Bir paket vanilya
Bir paket kabartma tozu
Bir çay bardağı sıvı yağ
Yarım paket margarin…
Elmalı kurabiye malzemelerini bu şekilde verdikten sonra, elmalı kurabiye nasıl yapılır ve elmalı kurabiye nasıl sarılır sorularının yanıtları için elmalı kurabiye tarifine göz atalım…
Elmalı kurabiye nasıl yapılır? Elmalı kurabiye nasıl sarılır? Elmalı kurabiye tarifi:
Öncelikle elmalı kurabiyenin içi hazırlanmalıdır. Elmalar soyulup rendelenir; ve bir tencerenin içine konularak kısık ateşte ocağa konulur. Üzerine şeker de ilave edilerek on dakika pişirilir. Daha sonra ocağın altı kapatılır; ve bu malzemelere, ceviz için ile tarçın da eklenerek karıştırılır, ve bir kenarda soğumaya bırakılır.
Elmalı yumurta nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan elmalı kurabiye tarifinde sırayı elmalı kurabiyenin hamuru almaktadır. Elmalı kurabiye hamuru için margarin, sıvı yağ, yoğurt, yumurta; ve tuz bir karıştırma kabına alınıp iyice karıştırılır. Hamuru karıştırmaya devam ederken içerisine yavaş yavaş un da ekleyin, ve ardından kabartma tozu ile vanilyayı da ilave etmeyi unutmayın. Elmalı kurabiye hamurunun kulak memesi kıvamından biraz daha sert olması gerekmektedir. Elmalı kurabiye hamuru istenilen sertliğe ulaşıncaya kadar içerisine un eklemeye devam edin.
Elmalı kurabiye nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan elmalı kurabiye tarifinde, yavaş yavaş elmalı kurabiye nasıl sarılır kısmına geliyoruz… Elmalı kurabiye hamurunu sert bir zeminin üzerine koyun, ve açıp, kare şeklinde parçalar kesin. Elmalı kurabiye nasıl sarılır dediğinizde ise şunu belirtmeliyiz: hazırladığınız elmalı kurabiye içini yanınıza alın. Elmalı kurabiye hamurundan kestiğiniz kare parçaları çapraz hale getirerek, elmalı kurabiye içinden ilave edip, sonrasında da taşmamasına dikkat ederek rulo şeklinde sarın.
Elmalı kurabiye nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan elmalı kurabiye tarifinde sıra elmalı kurabiyenin pişirilmesi kısmına geldiğinde, fırın tepsinizi ya yağlayın, ya da yağlı kağıt sererek, üzerine elmalı kurabiyelerinizi dizin. Fırını önceden ısıtıp, daha sonra da 180 dereceye alarak elmalı kurabiyeleri fırının içine koyun. Hafif pembe rengi elmalı kurabiyeleriniz alana kadar pişirmeniz gerekmektedir; ve bu süre ortalama kırk dakikanızı almaktadır. Elmalı kurabiyelerin pişmesinden sonra onları soğumaya bırakın, ve soğuyan elmalı kurabiyelerin üzerine bol miktarda pudra şekeri ile, isterseniz tarçın ilave edip, servis edebilirsiniz… Afiyet olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.