Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır? Çikolatalı Dondurma Tarifi

Bu yazımızda sizler için çikolatalı dondurmayı anlatacağız. Çikolatalı dondurma nasıl yapılır, ve çikolatalı dondurma tarifi için yazımızın devamını okuyabilir, çikolatalı dondurma nasıl yapılır sorusunun yanıtı, ve çikolatalı dondurma tarifinin çok kolay olduğunu görebilirsiniz. Çikolatalı dondurma malzemelerinin de oldukça kolay bulunan malzemeler olduğunu belirterek, çikolatalı dondurma nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan çikolatalı dondurma tarifi öncesinde, çikolatalı dondurmanın malzemelerini belirtelim:

Çikolatalı dondurma malzemeleri:
Yarım paket vanilya
Dört tane yumurta sarısı
Üç yemek kaşığı kakao, ya da 100 gram acı çikolata
Bir su bardağından bir yemek kaşığı fazla toz şeker
Üç bardak süt…
Gördüğünüz gibi çikolatalı dondurma malzemeleri oldukça kolay, ve hepimizin evinde bulunabilecek malzemeler. O halde çikolatalı dondurma malzemelerini temin ederek soralım: çikolatalı dondurma nasıl yapılır? Ve çikolatalı dondurma tarifini anlatmaya başlayalım:
Çikolatalı dondurma nasıl yapılır? Çikolatalı dondurma tarifi:
Rendelenen çikolata, ya da kakao ile birlikte, şeker, ve yumurta sarısı bir tel yardımı ile, bir tencere içerisinde iyice çırpılır. Karışımın içerisine yavaş yavaş sıcak süt ilave edilir, ve karıştırılarak yedirilip, çikolatalı dondurma ateşin üzerine alınıp, kısık ateşte bir ya da iki taşım kaynatılır. Ateşten aldığınız çikolatalı dondurmayı savurarak soğutun; ve dondurma makinesi, ya da buzlukta dondurun…
İşte çikolatalı dondurma nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan çikolatalı dondurma tarifi bu kadar kolay… Afiyet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası