Cheesecake Nasıl Yapılır? Soğuk Cheesecake Ve Cheesecake Tarifi

Cheesecake Nasıl Yapılır? Soğuk Cheesecake Ve Cheesecake Tarifi

Bu yazımızla da sizlere Cheesecake nasıl yapılır sorusunun yanıtını paylaşmaya çalışacağız. Cheesecake tariflerinin farklı türleri bulunmakla birlikte, cheesecake tarifleri arasında yer alan bir cheesecake tarifi olan, soğuk cheesecake tarifi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Cheesecake nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak cheesecake tarifi, soğuk cheesecake’yi sizlerle paylaşmadan önce, cheesecake tarifi sırasında kullanılacak olan malzemeleri verelim:
Soğuk cheesecake alt taban malzemeleri:

Rendelenmiş limon
50 gram margarin
Yarım paket kepekli bisküvi…
Soğuk cheesecake üst kısmının malzemeleri:
Yarım limonun suyu
Bir çorba kaşığı toz jelatin
Bir buçuk çorba kaşığı su
Yarım paket süt kreması
Bir su bardağı toz şeker
İki paket labne…
Soğuk cheesecake malzemelerinin sonrasında, cheesecake tarifleri arasında yer alan soğuk cheesecake için, cheesecake nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan cheesecake tarifini sizlerle paylaşalım:
Fırınınızın fansız olan kısmında, 180 derece ısı ile fırınınızı ısıtın. Bu arada bisküvilerinizi un haline getirerek tereyağı ile karıştırın. Daha sonra bu karışımı, 23 cm genişliğindeki silikon kalıbın dibine yayın. Daha sonra ısıtmakta olduğunuz fırının içerisine bu bisküvi kalıbını alıp yedi dakika pişirin. Sürenin sonunda ise kenara alıp soğumasını bekleyin.
Bisküviler soğurken siz, ısıya dayanıklı bir kap alın; ve içerisinde toz jelatin ile suyu karıştırın. Daha sonra beş dakika bekleyin ki jelatin pişsin. Ardından da, hafif ateşte jelatini eritin. Sonrasında ise içerisine, kremanın yarısını karıştırın.
Başka bir kapta da, toz şeker; ve labne peynirini mikserle iyice çırparak eritin; ve içerisine, kremanın kalanını da ekleyin. Daha sonra ise, önceden hazırlamış olduğunuz jelatinli kremayı karışıma ilave edip, soğumuş olan bisküvilerin üzerine dökün. Kremanın üzerini düzelterek soğuk cheesecake’nin donmasını bekleyip servis yapın. Afiyet olsun…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.