Çerkez Çorbası Nasıl Yapılır? Çerkez Çorbası Tarifi

Çerkez Çorbası Nasıl Yapılır? Çerkez Çorbası Tarifi

Kışın bu soğuk günlerinde, içinizi ısıtacak farklı bir çorba tarifi arıyorsanız, bu yazımızda sizlerle, çerkez çorbası nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak çerkez çorbası tarifini paylaşacağız. Çerkez çorbası nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak çerkez çorbası tarifini vermeden önce ise, çerkez çorbasının malzemelerini paylaşacağız… Dilerseniz çerkez çorbasında hangi malzemeler kullanılıyor bir bakalım:

Çerkez çorbası malzemeleri:
Tavuk suyu
Bir çay bardağı aşurelik buğday
Bir çay bardağı mısır…
Çerkez çorbasının Terbiyesi için:
Bir yemek kaşığı un
İki tane yumurta
Bir çay bardağı yoğurt
Çerkez çorbasının üzeri için:
Tuz
Nane
Bir kase tavuk eti…
Çerkez çorbasının malzemelerinin bu şekilde paylaşılmasının ardından, çerkez çorbası nasıl yapılır sorusu için çerkez çorbasının tarifine bakalım…
Çerkez çorbası nasıl yapılır? Çerkez çorbası tarifi: Buğday önceden haşlanır. Sonrasında çerkez çorbası için tavuk suyu bir tencereye alınır; içerisine mısır da ilave edilerek mısırların pişmesi beklenir; ve mısırların pişmesinden sonra da içerisine buğday ilave edilir. Mısır ve buğdaylar tavuk suyunda pişerken, bir çukur kap içerisinde çerkez çorbasının terbiyesi hazırlanır. Yumurta sarısı; ve içerisine yoğurt ile un ilave edilerek karıştırılır. Pişmekte olan tavuk suyundan az miktarda alıp çerkez çorbasının terbiyesine eklenerek karıştırılır; ve sonra, çerkez çorbasının içerisine terbiyesi de ilave edilir. Çerkez çorbasının içerisine daha sonra da didiklenmiş tavuklar; ve tuz atılır. Çerkez çorbasının biraz daha pişirilip ocaktan alınmasından sonra ise nane, tereyağında yakılarak, elde edilen naneli sos çerkez çorbasının üzerine ilave edilerek servis yapılır… Afiyet olsun.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.