Biber Salçası Nasıl Yapılır? Biber Salçası Tarifi

Biber Salçası Nasıl Yapılır? Biber Salçası Tarifi

Bugünlerde pek çok kişi biber salçası yapacak. Biber salçası genellikle, Ağustos ayı ortasından başlanarak, Eylül ayı ortasına kadar yapılan, ve sonrasında tüm sene boyunca mutfaklarda kullanılan vazgeçilmez bir lezzettir. Bu nedenle, biber salçası nasıl yapılır sorusunu soracak, ve sonrasında da sizlere biber salçası tarifi, ve biber salçası yapımını anlatacağız. Biber salçası nasıl yapılır diyip, sonrasında da hemen biber salçası tarifi, ve biber salçası yapımını anlatalım:

Biber salçası nasıl yapılır? Biber salçası için gerekli malzemeler:
Biber salçası malzemeleri:
Üç kilo kırmızı biber
Üç çorba kaşığı tuz
Bir miktar zeytinyağı
Biber salçası nasıl yapılır? Biber salçası yapımı; ve biber salçası tarifi:
Biber salçası için alınan kırmızı biberlerin içlerinin açılarak çekirdeklerinin çıkartılması, sonrasında da biberlerin yıkanması gerekmektedir. Bunun sonrasında, rondo, ya da kıyma makinesi gibi bir kesici ile, biberleri iyice kıymanız gerekmektedir. Daha sonra, hazırladığınız biberleri bir tepsi içerisine sermeli, üzerine de tuzunu ilave etmelisiniz. İçerisinde biberlerin bulunduğu tepsiyi, bir tülbent ile örtmelisiniz ki, biber salçasının güneş altında kaldığı zaman diliminde içerisine herhangi bir şey düşmesin. Biber salçasını güneşin altında bir kaç gün bekletin. Belirtilen şekilde hazırlanan biber salçası, bir süre sonra suyunu çekecektir. Bunun ardından, hazırladığınız biber salçasını bir sefer daha rondodan geçirin, ve kavanozların içerisine bölüştürün.
İşte biber salçası yapımı, ve biber salçası tarifi bu kadar basit. Biber salçasının bozulmaması için üzerine zeytinyağı da eklemeniz, saklama sırasında işinize yarayacaktır. Tuz da biber salçasının bozulmaması açısından gerekli malzemeler arasında yer almaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.