Biber Dolması Hakkında Bilgiler Ve Dolmalık Biberin Faydaları

Biber Dolması Hakkında Bilgiler Ve Dolmalık Biberin Faydaları

Biber dolması, çok sayıdaki kişinin sevdiği yemeklerden bir tanesidir. Biber dolmasının farklı çeşitleri vardır: zeytinyağlı biber dolması, kıymalı biber dolması, etli biber dolması, fırında biber dolması, peynirli biber dolması… Görüldüğü gibi biber dolması çeşitleri sayılmaya devam edilebilir. Hatta mercimekli biber dolması; ve bulgurlu biber dolması yapan kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur aslında.

<

Biber dolması yaparken biberlerin içlerinin oyulması gerekmektedir. Biberlerin içinin oyulması için de elbette biberlerin başlarının çıkartılması gerekmektedir. Biberlerin başlarını çıkartmak için, bayanların çoğu bıçak yardımı almaktadır. Ancak biberlerin başlarını çıkartmak için bıçaktan yardım almanız önerilmemektedir. Biberlerin başlarını çıkartmak için, biberlerin başlarına eliniz ile bastırmanız tavsiye edilir. Biberlere bıçak değdirildiğinde biberlerin vitaminleri azalmaktadır.
Dolmalık biberin faydalarına bakacak olursak, dolmalık biberin içeriği hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Dolmalık biberin içeriğinde, B6 vitamini, C vitamini; ve Beta Karoten bulunmaktadır. Ve belirtilen vitaminler, dolmalık biberin faydalarını sürekli gözler önüne sermektedir. Biber dolması yapmak için alınacak olan yeşil, sarı, kırmızı veya turuncu renkteki biberlerin seçimine de dikkat edilmesi gerekmektedir.
Fırında biber dolması yapmayı düşünenler, fırında biber dolması yapmak için kullanacakları fırın tepsisinin cam bir tepsi olmasına dikkat etmelidirler. Fırında biber dolması yaparken, tepsinin dibine konulacak olan suyun çok fazla olmamasına dikkat edilmesi de gerekmektedir.
Biber dolması yaptığınızda, yaptığınız biber dolmasının tadının güzel olmasını isterseniz; biber dolmasının üzerine yarım kase salça; ve içerisine su ekleyerek, biber dolmalarının üzerine ekleyebilirsiniz.
Biber dolması yapacak olanlar, biber dolmasının tad olarak farklı ve güzel olmasını isterlerse, biber dolmasını, peynirli biber dolması şeklinde de hazırlayabilirler. Peynirli biber dolması yapmak için, biber dolmalarının içerisine bir miktar peynir koymak yeterli olacaktır. Peynirli biber dolması için biberlerin içine konulması söylenilen peynirin beyaz peynir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eski Yorumlar
  1. ada
  2. 5470705
  3. Mustafa
    • Almina

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.