Bayramda Ne İkram Edilir? Bayramda Ne Dağıtılır? Neler Yenir

Bayramda Ne İkram Edilir? Bayramda Ne Dağıtılır? Neler Yenir

Bayramda ne ikram edilir sorusuna aynı kişiler her bayram yanıt arar. Tıpkı bu Ramazan bayramında da olduğu gibi. Aslında her bayram ikram ettiğiniz şeyleri yine rahatlıkla ikram edebilirsiniz ama sizin amacınızın farklılık olduğunu biliyoruz aslında. Her bayram farklı tarifler ortayaçıkıyor. Bir de hazırlanan tariflerin sosyal medyada paylaşılması gerçeği var tabi…

“Dilek ablanın yaptığı limonlu muhallebi çok güzel görünüyordu, tarifini mutlaka almalıyım” diyen biri, sizin koltuklarınızın kabarmasına neden olacak. Ve bu sizin en doğal hakkınız da zaten. Çünkü aynı durum tüm kadınlar ve hatta bazı erkekler için bile geçerli.

Bayramda Ne Dağıtılır

Bayramda Ne İkram Edilir

Baklavası dillere destan İrfan amca bu bayram da baklava yapar mı acaba? Yoktur değil mi ev baklavası gibisi? Bir de bu durum İrfan amcayı öyle bir mutlu eder ki her gelen misafire baklava yapmak ister; tabi eşi bu durumdan biraz muzdarip… Her yeri un yapıyor İrfan amca, çok da şeker kullanıyor… 🙂

Bir de komşu Jale ablanın ikram ettiği limonlu kek var tabi… Limon son dönem pasta tariflerinin en gözdeleri arasında yer alıyor bu arada. Sadece pasta da değil, bayram şekeri alanlar bile limonlu cam şekerleri tercih ediyor uzun zamandır. Çünkü bu şekerin tadına doyum olmuyor. Belki de yaradılışımız gereği limona kodlanmışızdır… 🙂

Bayramda ne ikram edilir sorusunun yanıtları arasında turunç reçeli varbir de.. Bir de onun müdavimleri var elbette. Onlar eğer birinin güzel turunç reçeli yaptığını görürlerse her sene kendilerine yaptırır; hatta gerekirse malzemelerini de alır verirler. Fakat herkesin bu tadı sevmeyebileceğini de unutmamalısınız.

Haşhaşlı revani tatlısı da ikram edebilirsiniz tabi. Hem biliyorsunuz Ramazan bayramının bir diğer adı da Şeker bayramı. Dolayısı ile bu tatlıyı ikram etmeniz halinde hem gerçekten çok farklı bir lezzet ortaya koymuş olursunuz; hem de bayramın adına yakışır bir ikramda bulunursunuz.

Bayramda Neler Yenir

Bayramda Ne İkram Edilir

Kısacası amacınız farklılık ise sitemiz içerisinde çok farklı tariflere ulaşabileceğinizi de belirtmeden geçmemeliyiz.

Bayramda Ne Dağıtılır?

Bayramda ne dağıtılır sorusunun yanıtlarını bilmeyen yoktur. Ancak bazen öğrenciler; bazen de yeni evli genç kadınlarevlerine bayram ziyareti için gelecek olan misafirlerine ne ikram edeceklerini düşünebilirler. Bu noktada aslında en bilinen bayram şekeri, draje, çikolata ve lokumdur.

Pek çok ev hanımı, özellikle de hamur açmayı bilenler baklava yaparlar. Ve yoktur o baklava gibisi. Büyükler, çocukları, torunları gelecek diye onlara daha özel yemekler hazırlarlar ki içli köfte yapan da vardır. Fazla yapılan yaprak sarmaların saklanması adına zeytinyağlı yaprak sarma nasıl saklanır başlıklı konumuzu gözden geçirebilirsiniz.

Bayramda ne dağıtılır sorusuna yanıt olarak küçük çocuklara harçlık verileceğini bilmeyen de zaten yoktur. Ancak günümüzde insanlar kendilerini zor geçindirdikleri için, eskiden olduğu kadar yüksek bayram harçlığı veremiyor olabilirler.Ya dakendi ihtiyaçlarından kesip çocuk ya da torunlarına bayram harçlığı verenler de vardır.

Çok değerlidiro harçlıklar. Bir zaman sonra onlar bu dünyadan göç edip gittiklerinde, onlardan harçlık alanlar onları düşünüp derin bir “Ahhh” çekebilirler. Yeri gelmişken, bazı şeylerin değerini kaybetmeden önceöğrenmenin gerekliliğinin altını çzmeden de geçmeyelim.

Tamazan Bayramında Ne İkram Edilir?

Ramazan bayramında ne ikram edilir sorusuna yanıt bulmayaçalışırken, bu bayramın aslında şeker bayramı olduğunu hatırlatın kendinize. Dolayısı ile şeker ve şekerli şeyler ikram etmelisiniz misafirlerinize. Ancak herkes bir şeyler yiyip geleceği ve sizden sonra da yiyeceği için hafif şekerli tatlılar yapmaya özen gösterin.

Bu noktada şerbetli tatlılardansa sütlü tatlıları tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz. Havalar da hafif hafif ısınmaya başlamışken insanın içini ferahlatır sütlü tatlılar; özellikle de dondurma. Ancak çocuklu misafirlerinizin de geleceğini düşünürsek dondurma için sanki biraz erken gibi…

Bayramda Neler Yenir?

Bayramda neler yenir sorusuna sıra geldiğinde ise biraz dikkatli olmalısınız. Çünkü bayramda aldığınız kilolar bayram sonrasında sizi zorlar… 🙂 Alınan kiloları vermenin zor olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Ancak kilo almayan bir vücudunuz varsa rahatlıkla size her ikram edileni yiyebilirsiniz.

Tatlı olarak sütlü tatlıları tercih edin. Ancak her gittiğiniz yerde size şeker ikram edilmesi durumunu da fazla olan şekerleri çantanıza koyup, daha sonra yemek kaydı ile problem çözebilirsiniz.Bu işler birilerini kırmamakla olmuyor. Sonra siz sorun yaşıyorsunuz. Bunu unutmayın.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.