Bamya Difrize Nasıl Koyulur? Bamya Konservesi Yapımı

Bamya Difrize Nasıl Koyulur? Bamya Konservesi Yapımı

Bu yazımızda, bamya difrize nasıl koyulur, ve bamya difrizde nasıl saklanır sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bamya konservesi yapımını yazımız içerisinde öğrenmeniz için çalışacağız. Kış hazırlıklarının yapıldığı, ve bamyanın bol olduğu bugünlerde, bamya difrize nasıl koyulur, ve bamya difrizde nasıl saklanır sorularının yanıtlarını birlikte bulalım; bamya konservesi yapımını birlikte öğrenelim…

Bamya konservesi yapımı için gerekli olan malzemeler, bamya ile birlikte kaya tuzu, limon, ve bir de bamya konservesi için gerekli saklama poşetinden ibarettir. Peki bamya difrize nasıl koyulur; bamya difrizde nasıl saklanır?
Bamya konservesi yapımı için, öncelikle bamyaların çürüklerini ayırdıktan sonra, başlarını huni şeklinde kesin. Kesme işleminin sonrasında ise, bir karışım hazırlayın; karışımın içerisinde beş litre su, bir tatlı kaşığı kaya tuzu, ve bir tane de limonun suyu bulunmalıdır. Temizlemiş olduğunuz bamyaları yarım saat kadar bu suyun içerisinde bekletin, ve böylelikle kararmalarını önleyin.
Bamya konservesi su içerisinde beklerken, siz bu arada, bir tencerede kaynamakta olan su hazırlarken, başka bir tencerede de buzlu su hazırlayın. Bamyaları, içerisinde bulunan sudan alarak kaynamakta olan suyun içerisine atın, ortalama üç dakika bekletin. Sonrasında da o suyun içerisinden alıp, üç dakika buzlu suyun içerisine atarak şoklayın.
Bamya konservesi için şoklama işleminin tamamlanmasından sonra, saklama poşetlerinin içerisine bamya konservesini koymadan önce bir kağıt havlu üzerine serin ki bamyaların üzerindeki fazla sular aksın. Bunun ardından, bamya difrize nasıl koyulur sorusunun yanıtını bulmuş, ve bamya difrizde nasıl saklanır sorusunun yanıtını da vermiş olacaksınız. Afiyet olsun.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.