Aşure Neye İyi Gelir?

Bu yazımızda sizlere, Muharrem ayı olması dolayısı ile evlerinizde hazırladığınız, ya da bir komşunuz tarafından mutlaka size de verilmiş olan aşurenin faydaları hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Aşure neye iyi gelir sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. İçeriğinde çok çeşitli malzemeler bulunduran aşureyi yiyoruz, ama ne için yediğimizi de bilmek istersek, bu bilgiler oldukça işimize yarayacaktır…

Aşure Neye İyi Gelir?

• Aşurenin içeriğinde bulunan malzemelerin geneli bitkisel olduğu için, çok fazla yağ içermeyen bu yararlı, ve lezzetli yiyecek, her şeyin öncesinde kalp – damar sağlığının korunmasını olanaklı hale getirmektedir.

• Aşurenin faydalarından bir diğeri de bağışıklık sistemini güçlendirme etkisi… Genellikle tatlı yenmesi sağlık açısından önerilmez, ama aşurenin, tatlıların en faydalısı olduğunu söylersek de yanlış bilgi vermemiş oluruz. İçeriğinde bulunan malzemelerin her biri vitamin, mineral, ve lif deposu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle hastalıklardan korunmamızda yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

• Aşure, içeriğinde bulundurduğu besinlerin bileşenleri ile, çocukların zekasının gelişmesine katkıda bulunur, büyümeyi, ve gelişmeyi de desteklediğini belirtmemiz gerekmektedir.

• Bebek emziren annelerin süt arttırma yöntemi olarak aşureyi tüketmeleri kendilerine bu anlamda yardımcı olacaktır.

• İçeriğinde bulunan bitkisel yağlar; ve besin lifleri sayesinde aşure yiyen kişilerin kabızlıktan korundukları, ve sindirim sistemi kanserlerine yakalanma risklerini de azalttıkları belirtilmektedir.

• İçeriğinde bol miktarda B vitamini, ve Omega – 3 yağ asiti bulunduran aşurenin faydaları arasında ruh halini iyileştirmek, ve depresyondan korumak etkisinden de söz etmek gerekir.

Tüm bunların yanında, vejetaryenler de rahatlıkla aşıre tüketebilir; ve gereksinim duydukları Proteini de bu sayede karşılayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası