Yalnızken Nasıl Mutlu Olabilirim?

Yalnızken Nasıl Mutlu Olabilirim?

Yalnızken yapılabilecek şeylerin sayısı tahmin edebileceğinizden çok daha fazla. Ancak pek çoğumuz yalızken nasıl mutlu olabilirim sorusunun yanıtlarını bilmiyoruz. Oysa ki bu dünyaya yalnız geldiğimiz ve yalnız gideceğimiz gibi, yalnız kalacağımız zamanlarımız da olacak ve bu zamanlarda yalnızken neler yapılır sorusunun yanıtlarını bilmek bizlere önemli kazanımlar sağlar.

Ailemiz bizim en yakınımız; ancak bizden büyükleri kendimizden önce kaybedebileceğimiz gibi, kardeşlerimiz evlenebilir, eşimizden ayrılabiliriz, bütün arkadaşlarımız tatile gitmiş olabilir, elektrikler kesilmiştir… Neticede her şekilde yalnız kalabilirsiniz. Tam da bu noktada yalnızken yapılabilecek şeyler hakkında bilgi sahibi olursanız sıkılmamış; aksine kendinizi mutlu etmiş olursunuz. Birilerinin en iyi arkadaşı olmak yetmez, kendinizin de en yakın arkadaşı olabilmelisiniz. Peki yalnızken neler yapılır? İşte yanıtlarımız..

Yalnızken Neler Yapılır?

■ Dışarı çıkın. Belki siz yalnız dışarı çıkmaya alışkın değilsiniz; belki etrafınızda sürekli olarak birileri var. Belki tek başınıza yürümenin nasıl bir şey olduğunu bile unuttunuz… Ama bu duyguyu mutlaka deneyimlemelisiniz. Nereye gidebilirsiniz peki? Gitmeyi istediğiniz bir müzeye, yeni açılmış bir restauranta, en sevdiğiniz sanatçının konserine, uzun zamandır gitmek isteyip de bir türlü fırsat bulamadığınız filme, alışverişe… Yalnızken de, yanınızda birileri varken gittiğiniz her yere rahatlıkla gidebilirsiniz. O halde hazırlanmaya başlayın.

■ Yalnızken nasıl mutlu olabilirim sorusunun yanıtlarından bir diğeri de kendinize iltifat etmek. Emin olun ki her insan iltifat almaktan hoşlanır. Peki siz yalnızsınız diye kendinizi bu duygudan mahrum mu edeceksiniz? Kimse size iltifat etmiyorsa siz kendinize iltifat edin. İlk önce güzel giyinin, saçlarınızı tarayın, makyajınızı da yapıp ayna karşısına geçin ve kendinize ne kadar güzel olduğunuzu söyleyin. Gün içerisinde kendinize yapacak iyi bir şeyler bulup, sonra da ne kadar akıllı olduğunuzu söyleyin. Güzel bir yemek yapıp, sonra da iyi bir aşçı olduğunuzu kendinize anlatın. Her gün kendinize iltifat etmek için bir şeyler yapın ve sonra da onu bahane edip iltifatınızı eksik etmeyin.

■ Sağlığınızı düşünün. Belki de yalnızken yapılabilecek şeylerin en güzellerinden biri yürüyüş yapmaktır. Gün içerisinde yapacağınız yarım saatlik yürüyüş sizi sağlıklı yaşama bir adım yaklaştırır. Yüzme de öyle. Sağlıklı beslenme de sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır. Tüm bunlara ek olarak, mutluluğun anahtarının sağlık olduğunu hatırlayın. Kendiniz için bir şeyler yapmak size kendinizi çok iyi hissettirecek.

■ Yalnızken neler yapılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, kendinizde en çok sevdiğiniz şeye odaklanmaktır. Saçlarınızı mı seviyorsunuz? O halde bakım yapın. Mizah anlayışınız hoşunuza mı gidiyor? Fıkralar okuyun; komedi programlarını izleyin… Kendinizde bulunan negatif şeyleri bulmak sandığınızdan çok daha kolay. Siz ise zoru başararak pozitif şeylere yönelin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.