Disney Plus En İyi Filmler Disney Plusta Ne İzlenmeli?

Disney Plus En İyi Filmler Disney Plusta Ne İzlenmeli?

Disney Plus en iyi filmler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Çünkü Kaçış dizisi 2. sezon ne zaman sorusuna yanıt bulmak isteyenler, bu arada boş zamanlarını yeni filmler izleyerek değerlendirme amacını taşıyorlar. Çünkü zaten yaz sezonunda televizyonda izlenecek pek bir şey yok ve Disney Plus abonelik ücreti de halihazırda ödenmiş…

Öncelikle şunu belirtebiliriz ki pek çok kişi Disney Plus’a film değil de dizi izlemek için abone oldu. Kaçış belki bu dizilerin ilki idi. Ancak şimdilerde Avcı dizisi ne zaman başlıyor sorusuna yanıt bulmak isteyen kişi sayısı da oldukça fazla. Ve Atatürk dizisi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı da bir o kadar fazla merak ediliyor.

Ancak bu dizilerin ekrana gelmesi biraz daha zaman alacak. MaviBoncuğum içerisinde buna yönelik bilgileri sizlerle, elimize ulaştıkça paylaşacağız. Fakat şu anki konumuz Disney Plus en iyi filmler ile ilgili. Boş zamanlarınızda film izleyebilir; zamanınız dolduğunda kapatıp, müsait olduğunuzda tıpkı bir dizi gibi kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.

Ancak bu filmler arasında konu, kategori ya da dil seçimi yapmak isteme yönünde de gayet haklısınız. Türkçe dublajlı filmleri alt yazılı filmlere tercih edebilirsiniz. Bazı filmler ise İngilizce dilinde ve alt yazılı dahi değildir. Diğer bir grup ise bilim kurgu kategorisindeki filmleri romantik filmlere tercih edebilir.

Tam da bu noktada sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Vereceğimiz önerilerden beğendiklerinizi, Disney Plus‘ta üst kısımda yer alan arama kutusuna yazabilir ve elde ettiğiniz sonucu hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

Disney Plus En İyi Filmler

• Disney Plus en iyi filmler arasında ilk sırada 2020 yapımı Soul yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Pete Docter ve Kemp Dowers’in oturduğu Soul New York’ta tyaşayan bir öğretmen. Ancak en büyük hayali ünlü bir rock sanatçısı olmak. Bunun için de sonunda yıllarca beklediği teklifi alıyor.

Disney Plusta Ne İzlenmeli

Disney Plus En İyi Filmler

Ancak bunun hemen sonrasında kendini bu dünya ile öteki dünya arasında bir yerlerde kapana kısılmış olarak buluyor. Pixar ve Disney yapımı animasyon filmleri arasında yer alan Soul’un başarısı, aslında aynı yapım şirketlerinin daha önce yapmış oldukları filmlere bakılarak anlaşılabilecek kadar tahmin edilebilir nitelikte.

• Bir diğer film ise The Lion King. 1994 yapımı… Ve o dönemin çocuklarının aklında duygu yüklü bir animasyon filmi olarak duruyor. Fakat bununla da kalmıyor çünkü sadece çocuklar için düşünülmüş bir yapım değil. Aslan Prens Simba ve babasının hikatesini, hırçın amcasının tahta çıkma hırsı ile birleştiriyor.

Sonunda çıkan savaşta Simba yalnız kalıyor. Ve bu film, Disney’in başarısının en ünlü etkenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Dolayısı ile eski demeden, bir akşam çocuklarınızı da yanınızaalarak rahatlıkla izleyebileceğiniz The Lion King’in, onların hafızasında da güzel bir şekilde yer etmesini sağlayabilirsiniz.

Disney Plus en iyi filmler kategorisinde yer alan bir diğer isim de yine 2020 yapımı bir film olan Hamilton. Amerika’nın ilk Hazine Bakanı olan Alexander Hamilton’un gerçek hayatını müzikal olarak anlatıyor ve tiyatrodan canlı olarak çekildiğini de belirtmek isteriz. Yayınlandığı ilk gün itibari ile büyük bir izleyici kitlesine ulaştı.

Filmi izleyemeyenler dahi onun müziklerini ezberlediler. Ve şimdilerde Disney Plus aracılığı ile film herkesin bilgisayarı ve televizyonlarına ulaşıyor. Dolayısı ile insanları biraz olsun merak ediyorsanız, sizin için izlemeye değer bir film olacaktır.

Disney Plusta Ne İzlenmeli?

Disney Plusta ne izlenmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer isim de Fantastic Mr. Fox. 2009 yapımı olan film, Wes Anderson’un en sevilen filmleri arasında yer alıyor. Filmde Mr. Fox,ailesini beslemek için çiftliklerden hindi ve tavuk çalıyor. Çiftçiler ise duruma her geçen gün daha fazla sinirleniyor.

Disney Plus En İyi Filmler

Disney Plusta Ne İzlenmeli

Ve sonunda hırsızı yakalıyorlar. Ancak artık Mr. Fox sadece kendisi için değil, herkes için özgürlük hayalleri kuruyor. Filmin başrollerini George Clooney, Meryi Streep, Jason Schwartzman paylaşıyor. Zaten sadece bu isimler bile filmin neden en iyiler arasında yer aldığını anlamamıza yetiyor.

Disney Plusta ne izlenmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan Disney Plus en iyi filmler ile birlikte Kaçış, Avcı, Atatürk dizileri ve Lost da yer alıyor. Ve platform arşivine her geçen gün yeni filmler eklemeye de devam ediyor. Keyifli seyirler.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.