Şeker Bayramı Abant’ta Daha Güzel

Abant, şeker bayramı tatilinde gidilebilecek tatil yerlerinden bir tanesidir. Eulül’de tatile nereye gidilir? Şeker bayramı 2011 tatilinde nereye gidilir diye düşünenleriniz var ise, Abant’a gidebileceğinizi sizlere hatırlatıyor; ve sonrasında, Abant Gölü’nin bir krater gölü olduğunu belirtiyoruz. Abant Gölü nerede diye merak edenleriniz varsa, Bolu’nun 34 km Güneybatı’sında bulunduğunu da hatırlatmak isteriz. Şeker bayramı 2011’de Abant’a gideceğinizde zorlanmazsınız; çünkü yolda sizi yönlendiren tabelalar ile karşılaşacaksınızdır.

<

Abant, sadece şeker bayramı 2011’de değil, kendisini şehir karmaşasından uzaklaştırmak isteyen kişiler için her zaman iyi bir tercih olmuştur. Bu nedenle Abant Gölü hakkında sizin de bilgi sahibi olmanız gerektiğini düşünmekteyiz. Abant Gölü’ne gittiğinizde, kendinizi oldukça sade bir doğa ile başbaşa bulursunuz. Ki bu durum sizin, yeterince dinlenmeniz için oldukça iyi bir alternatif olacaktır.
Abant öyle bir yerdir ki, her mevsim Abant’ta farklı bir manzara ile karşılaşırsınız. Örneğin: siz Abant’ı kış manzaraları ile televizyonlarda ya da resimlerde görmüş olabilirsiniz; oysa ki Abant’ta ağırlıklı olarak bulunan çam ağaçları arasında sararan yapraklar, sonbaharda Abant’a farklı bir güzellik katmaktadır. Sıcak yaz mevsiminde, serinlemek istediğinizde Abant Gölü sizin için çok farklı bir alternatif halini alacaktır. İlkbaharda ise, açan çiçekler arasında, kendinizi apayrı bir dünyada bulabilmeniz mümkün. Şeker bayramında da Abant’ın tüm bu güzelliklerini bir arada yaşayabilmeniz olası.
Şeker bayramında Abant’a gidenler, Abant’ta konaklama hakkında da bilgi almak isteyeceklerdir. Oysa ki Abant Gölü çevresinde, konaklanabilecek çok sayıda lüks otel bulunmaktadır. Abant’ta konaklama, bu oteller sayesinde oldukça kolaydır. Aynı zamanda, Abant’ta konaklamanın yanında, Abant Gölü çevresinde yer alan sayısız restorantta da, farklı menüler eşliğinde kahvaltı yapabilir; ve akşam yemeğinizi, güneşin batışına karşı keyifli bir şekilde yiyebilirsiniz. Yani, şeker bayramı Abant tatili yapmak isteyenler, Abant’ta konaklama bakımından hiç bir sorun yaşamayacaklardır. Abant Gölü’nin çevresinde yer alan piknik alanlarında da kendin pişir kendin ye usulü yemeklerinizi pişirerek, rahat bir şekilde afiyetle yiyebilirsiniz.
Abant Gölü’ne giderken, yol üzerinde çok sayıda kulübe görebilmeniz de mümkün olacaktır. Şeker bayramı Abant yolculuğu sırasında sol tarafınızda gördüğünüz kulübelerde, közde sucuk, domates, biber, köfte; ve çay pişirilen yerler göreceksiniz. Buralarda derenin sesi; ve hayvanların hareketliliği ile bütünleşen güzel doğa arasında yemek yemek sizin için ayrı bir keyif kaynağı olacaktır. Abant’ta yenilen sucuk ekmek fiyatı 5 TL ile 10 TL arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası