Sararan Beyaz Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır? Ne Yapmalıyım?

Sararan Beyaz Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır? Ne Yapmalıyım?

Sararan beyaz çamaşırlar nasıl beyazlatılır? Pek çok kadın tarafından yanıtı merak edilen önemli sorular arasında yer almaktadır. Çünkü beyaz hem bir insana çok yakışır hem de çok riskli bir renktir. Çünkü sararma ihtimali çok yüksektir. Buna bazen çamaşırların çok kirlenmiş olmaları bazen de farklı renklerle birlikte yıkanmaları neden olabilir.

Ve bu gibi durumlarda genellikle atılmaları tercih edilir. Çünkü yeniden, ilk alındıkları günkü kadar beyaz olmalarının nasıl sağlanacağı pek çok kadın tarafından bilinmemektedir. Ancak MaviBoncuğum olarak sürekli altını çizdiğimiz bir nokta var ki o da hayatın aslında çok pahalı olduğu. Dolayısı ile atmak israf olarak görülmekte.

Ve çamaşırlarınızı atmamanız yönünde önerilerde bulunan biz, bu sorunu nasıl çözebileceğinize dair önerilerimizi de sizlerle paylaşacağız. Sararan beyaz çamaşırlar nasıl beyazlatılır ya da gerçekten beyazlatılır mı? İnanmayacaksınız ama evet. Küçük bazı tüyoları dikkate alırsanız beyaz çamaşırlarınızı ilk günkü görünümlerine kavuşturabilirsiniz.

Sararan Beyaz Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır?

Sararan beyaz çamaşırlar nasıl beyazlatılır? Hepimiz biliyoruz ki beyaz çamaşırların temizlenmesi için kullanılan “kar gibi” şeklinde bir tabir vardır. Bu tabir lekesiz, düz, parlak beyazlar için kullanılır. Çünkü her ne kadar temiz de olsalar beyaz çamaşırlarda sarı lekeler varsa o çamaşırların bakımsız olduğu düşüncesine kapılınır.

Çamaşırların Bembeyaz Olması İçin Ne Yapmalıyım

Sararan Beyaz Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır

Ancak artık panik yapmanıza, sararan beyazlarınızı çöpe atmanıza ya da toz bezi olarakkullanmanıza gerek yok. Yapmanız gereken sadece bir kaç küçük temizlik hilesi uygulamak.Böylece kar gibi beyaz, alındığı günkü gibi görünen çamaşırlara sahip olabilirsiniz. O halde hemen anlatalım: Sararan beyaz çamaşırlar nasıl beyazlatılır?

• İlk işiniz, beyaz çamaşırınızın sararan kısmının üzerini tamamen karbonatla kapatmak olsun. Ardından karbonatın da üzerine biraz limon sıkın. Be çamaşırı bu şekilde 10 dakika kadar bekletin. Bu sırada göreceğiniz köpürmeler karbonatın sarı lekeleri aşındırmasından kaynaklıdır. Sonra da makineye atarak her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

• Hassas kumaşlarda ise karbonat yöntemini kullanamayabilirsiniz. Bu aşamada bir bardak oksijenli suyun içerisine bir yemek kaşığı çamaşır deterjanını karıştırın. Karışımı sarı lekenin üzerine döküp yarım saat bekletin. Ardından da makinede hassas yıkama programını kullanarak yıkayabilirsiniz.

• Penye, yazlık kumaşve gömleklerde kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise şu şekildedir: İlk olarak iki litre suyu kaynatın. İçerisine bir yemek kaşığı tuz ve aynı miktarda çamaşır deterjanı ile bir bardak limon suyu ilave edin. Çamaşırlarınızı bu karışıma aktarıp bir saat kadar bekleyin. Sonra makinede beyaz yıkama programında yıkayabilirsiniz.

• Hazırlayacağınız oksijenli su ve amonyak karışımını çamaşırlarınızın sararan bölgelerine dökün. Ve lekenin yumuşamasını bekleyin. Sonrasında ise çamaşır makinesinin kısa yıkama programında yıkayabilirsiniz.

• Deneyebileceğiniz diğer bir yöntem için ise kıyafetinizi bir leğen içerisine alıp üzerine de altı tane aspirin yerleştirin. Daha sonra aspirinlerin üzerine sıcak su dökün ve karıştırarak aspirinlerin erimesini sağlayın. Ve bırakın bu şekilde bir saat kadar beklesin. Ardından makinenin en uygun programında her zamanki gibi çamaşırınızı yıkayabilirsiniz.

Çamaşırların Bembeyaz Olması İçin Ne Yapmalıyım?

Çamaşırların bembeyaz olması için ne yapmalıyım? Bunun için yapmanız gerekenler, biraz öncekilere ek olarak şu şekilde:

Sararan Beyaz Çamaşırlar Nasıl Beyazlatılır

Çamaşırların Bembeyaz Olması İçin Ne Yapmalıyım

• Beyaz çamaşırınızın sararan kısmının üzerine ilk olarak tuz serpin. Ardından da beyaz sirke dökerek bu şekilde yarım saat beklemesini sağlayın. Bunu yapmanız halinde beyaz sirke, çamaşırınızın renginin açılmasını sağlayacaktır. Daha sonra makinede her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

• Çamaşır makinesinde yıkadığınız beyazlarınızı, hiç bir işlem yapmadan da bembeyaz hale getirebilirsiniz. Bunun için çamaşır deterjanının üzerine bir tatlı kaşığı da karbonat ilave etmeniz yeterli olur. Çok kişi tarafından kullanılan bu yöntem,bazı kişiler tarafından da karbonat yerine çamaşır suyu olarak uygulanmaktadır.

• Eğer lekeleriniz inatçı ise bir kase içerisinde karbonat ve limon suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı lapa haline getirin. Ve sonra sarı lekelerin üzerine bu lapayı sürün. Bunu yapmanızın sonrasında kısa süre bekleyip,çamaşırı makineye atabilir ve yine her zamanki gibi yıkayabilirsiniz.

Çamaşırların bembeyaz olması için ne yapmalıyım ya da sararan beyaz çamaşırlar nasıl beyazlatılır şeklindeki sorularınızın yanıtları aslında bu kadar basit. Tek yapmanız gereken adımları belirtildiği şeklinde uygulamak ve sonuçlarını beklemekten ibaret. Farklı benzer bilgileri sizlerle paylaşmaya her zaman devam edeceğiz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.