Rahatsız Edici Kokular Ve Onlardan Kurtulmanın Kolay Yolları

Pek çok kişi, rahatsız edici kokulardan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Mutlaka sizin de başınıza gelmiştir: Bir eve misafir olarak gittiğinizde, eğer evin içi kısa süreli de olsa havasız kalmış ise, bu evde rahatsız edici kokular mutlaka vardır. Hiç bir olumsuzluk olmasa, ve ev oldukça temiz olsa dahi nefes kokusu yayılır; ya da ev içerisinde yaşayanların ter kokusu… Ya da, eşinize sarıldığınız anda, saçından aldığınız saç kokusu sizi rahatsız etmiş olabilir… Anneniz yemek yaparken doğradığı soğan, ya da sarımsağın kokusu eline sinmiş olabilir. Halınızın nemi kurumamış olup, çevreye halı kokusu olarak yayılabilir… Yaz aylarında sık sık, insanlardaki ter kokusundan rahatsız oluruz… Kısacası, rahatsız edici kokuların listesi daha çok uzar gider… Ama, muhtemelen, rahatsız edici kokuları taşıyan kişiler; ya da rahatsız edici kokuların var olduğu yerlerde yaşayanlar, o kokuyu sürekli olarak aldıkları için, varlığından haberdar dahi olmazlar… Buna en basit örneğimiz aslında ağız kokusudur… Pek çok kişide var olsa da, olduğunu bildiğiniz bir kişiye, kendisinde ağız kokusu problemi olup olmadığını sorabilirseniz, size yanıtı, “Yok” olacaktır… Hal böyle olunca, aynı durumlar bizler için de geçerli olabilir… Bizde, ya da yaşadığımız ortamlarda var olan rahatsız edici kokulardan haberdar olmayabiliriz… Bu yazımızda sizlere, rahatsız edici kokulardan kurtulmanın yollarını anlatacağız…

Saç Kokusu Nasıl Geçer?

Günümüzde özellikle kadınların saçları, ya saç boyası kokar, ya da mis kokulu şampuanlar; ya da bakım kremleri… Bir kadında saç kokusunun oluşabilmesi için, ya saçlarının çok terlemesi, ya da yağlanması gerekmektedir. Bir hastalık durumu söz konusu değil ise, yemek yapılması sırasında, sarımsak; ya da yemekteki yağ kokusu da kadının saçında – üstünde başında kokuya neden olabilmektedir. Erkekler ise bu anlamda kadınlara göre daha şanssızdırlar. Çünkü onlar kadınlar kadar saç bakımı yapmazlar. Ancak saçlarını düzenli olarak yıkamaları da kadınlardan daha kolaydır, çünkü saçları kadınlarınki kadar uzun olmadığından dolaşmaz, ve çok fazla da zamanlarını almaz… Peki saç kokusu nasıl geçer?

Bir demet maydanoz ile saç kokusundan kurtulmak olanaklı. Bir litre suyun içine atılan bir demet maydanoz su ile birlikte bir müddet kaynatılarak, sonrasında bir tülbent yardımı ile, suyun içindeki maydanozlar süzülür. Sonrasında, saç ilk önce iki ya da üç kere şampuan ile yıkanır, ardından da süzülmüş olan maydanoz suyu ile durulanır. Aynı işlemin bir kaç gün üst üste tekrarlanması halinde saç kokusundan kurtulmak mümkündür.

Ayrıca, saçlarınıza eşarp bağlamamak, açık alanda bulunmak; ve saçların hava almasını sağlamak, çok zor durumda kalınan zamanlarda ise, saça kolonya, ya da parfüm uygulamak, saç kokusundan kurtulmak için geçici çözümler olarak sayılabilmektedir.

El Kokusu Nasıl Geçer? Ağız Kokusu Nasıl Geçer? Boya Kokusu Nasıl Geçer? Halı Kokusu Nasıl Geçer? Lavabo Kokusu Nasıl Geçer? Kızartma Kokusu Nasıl Geçer? Sigara Kokusu Nasıl Geçer? —>

1 2 3 4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası