Limonun Kurumaması İçin Soğan Soyarken Göz Yaşarmaması İçin Pratik Bilgiler

Pratik bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya, ve bu pratik bilgiler sayesinde, size zaman kazandırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine pratik bilgilerimizi size aktarmaya çalışacağız. Pratik bilgiler arasında yer alan ilk önerimiz, limonun kurumaması için olacak. Sonraki ise kırılmış yumurta nasıl saklanır sorusunun yanıtını aktarmaya çalışacağız. Fakat pratik bilgilerimiz bununla da sınırlı kalmayacak: soğan soyarken göz yaşarmaması için bilgileri de yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Bu nedenle, isterseniz, pratik bilgilerimizi sizlere aktarmaya, hiç zaman kaybetmeden başlayalım:

Limonun kurumaması için yapmanız gereken şey oldukça basit… Diyelim ki yarım limona ihtiyacınız var, bir limonu kestiniz, ve yarım limon kaldı. İşte bu durumda, limonun kurumaması için, bir kap içerisine az miktarda sirke koyun, ve sonrasında da bu sirkenin içine gelecek şekilde, kesmiş olduğunuz yarım limonu kabın içerisine bırakın, yeniden limon kullanmanız gerekene kadar limonunuzun kurumasını bu şekilde önleyebilirsiniz.
Kırık yumurta nasıl saklanır? Kırık yumurta nasıl saklanır sorusunun yanıtını bir kaç gün için verdiğimizi, ve kırık yumurtayı bayatlatmamanız gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu anlamda, bir fincanın içerisine su doldurun, sonrasında ise yumurtayı yavaş bir şekilde bu fincanın içine yerleştirin, sonrasında ise fincanı buzdolabına koyun. Belirtmiş olduğumuz gibi, iki ya da üç gün boyunca, kırık yumurtayı bu şekilde saklayabilirsiniz. Süreyi daha fazla uzatacak olursanız, kırık yumurta bayatlar, ve bu durum da sizin için zehir niteliği taşımaktadır.
Soğan soyarken göz yaşarmaması için yapmanız gereken şey, soğanı soymadan önce bir kaç dakika kaynar suda; fakat kaynatmadan bekletmektir, aksi halde soğanı haşlamış olursunuz. Soğan soyarken göz yaşarmaması için uygulayacağınız bu işlem oldukça faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası