Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? Kahve Lekesi Neyle Geçer?

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? Kahve Lekesi Neyle Geçer?

Bu yazımızda sizlere, kahve lekesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kahve lekesi neyle çıkar, kahve lekesi nasıl çıkar… gibi sorularınıza detaylı yanıtları yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Kahve lekesi her zaman oluşmasa dahi, zaman zaman, elimizdeki kahveyi istemeden de olsa, damlatabilmemiz gibi bir durum söz konusu olur. İşte bu zamanlar için geçerlidir kahve lekesi nasıl çıkar; ve kahve lekesi neyle çıkar sorularının yanıtları. Bakalım kahve lekesi nasıl çıkar:

Kahve lekesinin taze olması durumunda yapmanız gereken şey, kahve lekesinin üzerine az miktarda tuz dökmekten ibarettir. Eğer kahve lekesinin bulaştığı yer beyaz, ve pamuklu bir kumaş ise, bu durumda yapılması gereken şey, kahve lekesini oksijenli su ile silmektir. Eğer oksijenli su ile kahve lekesi çıkmaz ise, o zaman çamaşır suyundan destek almanız gerekebilir.
Kahve lekesi neyle geçer sorusunun yanıtı, renkli bir kumaş için söz konusu ise, bu durumda yapmanız gereken gliserinden destek almaktır. Gliserin ile kumaşı silmeli, daha sonrasında da ılık su ile kahve lekesini durulamalısınız. Kahve lekesi halı üzerinde ise de yapmanız gereken şey, alkol ile sirkeyi eşit miktarda karıştırarak, halıyı bu karışım ile silerek kahve lekesini çıkartmaktır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.