Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Püf Noktaları

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Püf Noktaları

Fotoğraflarda güzel çıkmanın püf noktalarına pek çok kişinin ihtiyacı vardır. Hele ki günümüzde insanlar sosyal medyada inanılmaz derecede fazla fotoğraf paylaşımı yaparken… İlerleyen bölümlerde sizlere fotoğraflarda güzel görünmek için taktikler vereceğiz ve muhtemelen bu öneriler size kendinizi çok iyi hissettirecek. Çünkü kimi insanlara göre fotoğraflarda güzel çıkmayanların gerçekte güzel olması gibi bir durum söz konusu değil ve objektifler ne alırsa onu veriyor. Kimi insanlara göre ise fotoğraflar gerçeği yeteri kadar yansıtmıyor… Gelin biz tüm bu düşüncelere inat, fotoğraflarda güzel çıkmanın püf noktalarından söz edelim.

Fotoğraflarda Güzel Görünmek İçin Taktikler

■ Fotoğraflarda güzel çıkmanın püf noktalarından ilki, yüzünüzün hangi tarafını en çok beğendiğinize karar vermektir. Her insanın genellikle simetrik bir yüzü vardır. Önemli olan o simetrik yüz içerisinde en beğendiğiniz tarafınızı bulmaktır.

■ İfadenizin güzel görünmesi adına direkt olarak merceğe değil, uzakta bir noktaya bakmalısınız. Yalnız bu noktada dikkat etmeniz gereken detay, kaşlarınızı çok fazla kaldırmamanızın gerekliliğidir.

■ Fotoğraflarda güzel görünmek için taktiklerden bir diğeri de gülüşünüzün büyüklüğünü doğru ayarlamaktır. Çok fazla gülerseniz hem doğal durmayacak, hem de kırışıklıklarınız belirginleşecektir. Ancak hafif bir gülümseme, hem doğal, hem de çekici olmanızı sağlayacak; kırışıklıklarınızı ise en aza indirgeyecektir.

■ Fotoğraflarda güzel çıkmanın püf noktalarından bir diğeri ise yüzünüzü inceltmek. Peki siz bunu nasıl yapabilirsiniz? Her şeyin öncesinde, başınızı hafifçe yana doğru çevirin. Zaten bu şekilde yüzünüzün beğendiğiniz tarafını resme daha çok dahil etmiş olursunuz. Ayrıca, dilinizi üst damağınızın arkasına yerleştirin. Böylece yüzünüz yine daha ince görüneceğinden siz fotoğrafta daha güzel çıkarsınız.

■ Fotoğraf çekilirken, dudaklarınızı çok hafif bir şekilde, birini öpecekmiş gibi büzün. Bu şekilde daha etkileyici olursunuz; ama büzme işlemini de kesinlikle abartmayın.

■ Kameranın direkt olarak karşınızda olması yerine, hafifçe yukarda durmasına özen gösterin. Direkt karşıya baktığınızda agresif bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ancak boynunuzu çok germeden hafifçe yukarı baktığınızda çekildiğiniz fotoğraf sizi daha etkileyici gösterecektir.

■ Fotoğraflarda güzel çıkmanın püf noktalarından bir diğeri de çenenizi hafifçe yukarı kaldırmaktır. Böylece boynunuz daha ince, elmacık kemikleriniz daha belirgin olacağı gibi, sizin yüzünüz ve bakışlarınız da daha anlamlı bir hale gelecektir. Bu yöntemi özellikle profil fotoğraflarında kullanmayı deneyin.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.