Eve Örümcek Gelmemesi İçin Ne Yapmalı? Ne Yapılır?

Eve örümcek gelmemesi için yapılan araştırmalar yazın bitmesi ile birlikte artışa geçti. Peki neden? Çünkü örümcekler bizleri en çok sonbahar ve kış aylarında rahatsız ederler. Hem küçük hem de ürkütücüdürler. Çünkü zehirli olanları da bulunuyor bildiğiniz gibi. Siz onlardan korkmasanız da size uyku esnasında zarar verebilme ihtimalleri yüksek.

Sadece size de değil. “Ona geleceğine bana gelsin” dediğiniz çocuklara da büyük tehdit aslında bu sevimsiz böcekler. Ve evimizin en göremeyeceğimiz yerlerinde saklanıyorlar. Dolap yan ya da arkaları,yatak arkaları… örümceklerin saklandıkları yerlere örnek olarak verilebilir. Fakat her canlının da doğada var olmasının bir nedeni var aslında öyle değil mi?

O halde örümceklere zarar vermeden onları evimizden uzaklaştırmanın bir yolunu bulmalıyız. MaviBoncuğum olarak sizleri bu konuda bilgi sahibi yapacağız. Çünkü eve örümcek gelmemesi için yapabileceğiniz şeyler var. Örneğin nane ve limon kabuğunun kokusundan hiç hoşlanmazlar. Hatta nane yağını da hiç sevmezler.

Dolayısı ile evinizde odalarınıza nane ekebilirsiniz. Bunun için küçük saksılar yeterli olacaktır. Peki başka neler yapabilirsiniz? Hemen anlatalım.

Eve Örümcek Gelmemesi İçin

Eve örümcek gelmemesi için ilk işiniz nane yağından yararlanmak olsun.Nane esansiyel yağının sadece 20 damlasını bir litre suyun içerisine karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı bir sprey şişesinin içerisine boşaltarak evin içerisine sıkın. Hatta özellikle örümceklerin çıktığını düşündüğünüz daralanları tercih edin.

Eve Örümcek Gelmemesi İçin Ne Yapmalı

Eve Örümcek Gelmemesi İçin

Eve örümcek gelmemesi için nane yağı ile yapabileceğiniz bir diğer uygulama da pamuk toplarının üzerine damlatmak. Ve sonrasında bu pamuk toplarını, yine örümceklerin çıkabileceği dar alanlara yerleştirmek. Kapı ya da yatak arkası, dolap arkası… önerebileceğimiz yerler arasında.

Bu şekilde örümceklerin evinize ortak olmalarını önleyebilirsiniz. Hepimizin tahammül edemediği kokular vardır. Nane yağı da örümcekler için bu kokular arasında yer alıyor. Nane yağını bulamadığınız yerde, aktarmış olduğumuz yöntemleri okaliptus yağı kullanarak da uygulayabilirsiniz.

Eve Örümcek Gelmemesi İçin Ne Yapmalı?

Eve örümcek gelmemesi için ne yapmalı? İstediğiniz verimi nane ya da nane yağından alamadığınızı düşünüyorsanız, diğer yapabileceklerinizi maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

Eve Örümcek Gelmemesi İçin

Eve Örümcek Gelmemesi İçin Ne Yapmalı

• Bazı böceklerin, saklandıkları ya da yaşadıkları evin temiz ya da pis olması ile hiç bir ilgileri yoktur. Buldukları her alana gidebilirler. Ancak örümcekler temiz evleri sevmez. Çünkü buralarda kendilerine saklanacak yer bulamazlar. Bu nedenle ilk işiniz evinizi güzelce temizlemek olsun. Köşe bucak tabiri bu noktada önemli. Aksi halde çok kolay üreme ve çoğalma fırsatı bulurlar.

• Örümcek ağlarını ve yumurta keselerini mutlaka her gördüğünüz yerden süpürmeli ve onların dağıldığından emin olmalısınız. Aksi halde taşıdığınız yerde hayatlarına kaldıkları yerden devam edecekler. Bunu da muhtemelen istemezsiniz.

• Yiyecekleri saklarken, kaplarını sıkıca kapattığınızdan emin olun. Çünkü besin kokusu sadece örümcekler için değil, aynı zamanda hamam böcekleri ve karıncalar için de cazip olacaktır. Biz bile güzel bir yemek kokusu aldığımızda hemen o lokantaya ya da evde mutfağa doğru yönelmiyor muyuz?

• Eski gazete ve dergiler, kirli giysiler ve bizim ıvır zıvır olarak tabir ettiğimiz gereksiz kalabalıklar, evimizin içerisinde örümceklerin kendilerini koruyabilecekleri en kolay saklanma alanları arasında yer almaktadır. Dolayısı ile bunlardan kurtulmalısınız.

Eve örümcek gelmemesi için ne yapmalı? Tıpkı nanekokusu gibi, örümcekler tarçın kokusundan da hoşlanmazlar. Dolayısı ile evin çeşitli yerlerine çubuk tarçın koyabilir, yemeklerinize olabildiğince tarçın ilave edebilir ya da tarçın yağını pamuğa batırarak evin farklı köşelerinde bu pamukları konumlandırabilirsiniz.

Eve Örümcek Gelmemesi İçin Ne Yapılır?

Eve örümcek gelmemesi için ne yapılır sorusunun yanıtlarını maddeler halinde vermeye devam ediyoruz. Ve aslında örümceklerden kurtulmak için yapılabilecek şeylerin bolluğuna şahit olnaya devam ediyoruz.

• Açıkta meyve bırakmamalısınız.Neden mi? Bildiğiniz gibi meyveler çürüdüklerinde ya da yumuşadıklarında üzerlerinde meyve sineklerioluşur. Ve bu sinekler örümceklerin en sevdikleri atıştırmalıklar arasında yer alırlar. Dolayısı ile açıkta meyve bırakmadığınızdan emin olun.

• Tüm örümcekler limon kokusuna tahammül edemezler. Aynı durum portakal ve greyfurt için de geçerlidir. Dolayısı ile süpürgeliklere, kitap raflarına, pencerelerin önüne küçük kabuklar bırakabilir; limon kokulu temizleyiciler kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Aslında eve örümcek gelmemesi için, eve örümcek gelmemesi için ne yapılır sorusunun yanıtları oldukça basittir. Dolayısı ile onlara zarar vermeden onlardan uzaklaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.