Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğer Adana – Mersin gibi sıcak yerlerde yaşıyorsanız, muhtemelen kısa zaman içerisinde halılarınızı toplamaya başlayacaksınız. Bu yapmış olduğunuz işlem, Erzurum, hatta İstanbul gibi soğuk şehirlerde yaşayan insanlara tuhaf gelse de yaz aylarında evinizde halı kullanmanız, halıların istenmeyen bir koku yaymasına dahi neden olduğundan, artık siz, evde halı temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aramaya başlamış olmalısınız. Biz de bu yazımızda sizlere, evde halı temizleme teknikleri, ve evde halı temizleme yöntemleri arasında yer alan bir uygulamadan söz etmeye çalışacağız…

İlk olarak evde halı temizleme yöntemleri, ve evde halı temizleme teknikleri arasında yer alan bu uygulamayı gerçekleştirebilmeniz için hazırlamanız gereken karışımdan söz edelim:

*Bir yemek kaşığı karanfil
*Dört tane defne yaprağı
*Yarım bardak mısır nişastası
*Yarım bardak mısır unu
*İki bardak karbonat

Bu karışımın içerisinde, kirlerin çözünmesini sağlayan karbonat, ve halılara güzel koku veren defneden özellikle söz etmek isteriz… Karışımı hazırlamak için, belirtilen ölçülerdeki tüm malzemeleri bir araya getirerek blender içerisinde karıştırmanız yeterli olacaktır.

Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Hazırlamış olduğunuz karışımı, en az iki saat önce halılarınızın üzerine serpmeli; sonrasında da o şekilde bırakmalısınız. Aslında bekleme adına önerilen şey, akşamdan karışımı halının üzerine serpmek, ve sabaha kadar bu şekilde kalmasını beklemektir. Sonrasında, karışımı halının üzerinden elektrik süpürgesi ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemi uygulamak için ne yazın gelmesini beklemenize gerek var; ne de halıların temizlenmesinin gerekliliğine… Çünkü önermiş olduğumuz karışım antibakteriyel olup, tamamen doğal olması dolayısı ile, çocuklu evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası