Camların Terlemesi Nasıl Önlenir? Camların Terlememesi İçin Bilinmesi Gerekenler

Camların Terlemesi Nasıl Önlenir? Camların Terlememesi İçin Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere camların terlemesi ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Bu bilgilerin daha çok, camların terlememesi için yapılması gerekenler, ve camların terlemesi nasıl önlenir gibi sorulara yanıt olabileceğini belirtmeyi de ihmal etmemeliyiz. Soğuk kış aylarında sık olarak rastladığımız camların terlemesi durumu, hem sağlık, hem de maddi açıdan sorun yaratması durumu nedeni ile istenmemektedir. Peki ama camların terlemesi nasıl önlenir? İşte camların terlememesi için yapmanız gerekenler:

Camların terlememesi için alınması gereken ilk önlemin, bina içerisindeki ısının ortalama 21 derece olması gerektiğini belirtmeliyiz. Camların terlemesi nasıl önlenir diyen kişiler eğer bu durumdan çok rahatsız iseler, ısı yalıtımı da kullanabileceklerini bilmelidirler. Mümkünse bina içerisindeki nemi azaltmak da camların terlememesi için alınması gereken önlemler arasında yer almaktadır, ya da bir havalandırma sisteminden destek alınarak, camların terlemesini önlemek adına rutubetin dışarı verilmesinin de işe yarayacağını unutmamalıyız. Bulunulan ortamda eğer nemin çok olması gerekiyor, ve önlenemiyorsa, bu gibi durumlarda, camların terlemesi nasıl önlenir sorusunun yanıtı için ya ortam havalandırılmalı, ya da aspiratör kullanımı gerçekleştirilmelidir.
Camların terlemesi nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detayın da, bulunulan iç ortamda çamaşır kurutmamak olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Camların yerlememesi için uygulanması gereken bir başka detayın da, camların ısıtılması olduğunu belirtebiliriz. Camların terlemesi, camların soğuk, ortamın ise sıcak olmasından kaynaklandığından dolayı, eğer camların ısısını da ortamın ısısına uydurursanız, camların terlemesi sorunundan kurtulacağınızı bilmelisiniz.
Camların terlemesi nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında şunu da belirtmemiz gerekir ki: ısının büyük mekanlarda yayılması camların terlemesini önleyecektir; bir oda yerine bir evi ısıtacak, ve evin kapılarını da açık bırakacak olursanız, camların terlememesi sizin için daha olanaklı olacaktır. Bunun yanında, ısı kaynağınız katalitik ya da gaz sobası gibi nem üremesine neden olan şeylerden de oluşmamalıdır. Camların terlemesi nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında ayrıca, sobaların üzerinde herhangi bir şekilde su ısıtmamak, ortamları günde en az üç sefer 15 dakika aydınlatmak gibi şeylerin de yer aldığını unutmamalıyız…

Eski Yorumlar
  1. makbule
    • Tolga
  2. Ömer

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.