Camları Parlatmak İçin Ne Yapmalı?

Camları Parlatmak İçin Ne Yapmalı?

Kimi insanlar için camların parlaması çok da önemli değildir; ancak kimileri için bu durum titizlik derecesinde önem taşımaktadır. Yazımız içerisinde sizlere, camları parlatmak için ne yapmalı sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Camları parlatmak için yapılması gerekenleri gözünüzde öyle çok da büyütmeyin, aslında bunun bazı püf noktaları var. Ve biz sizlere bu püf noktalarından söz edeceğiz…

Camları Parlatmak İçin Ne Yapmalı?

• Camların parlamasını istiyorsanız, her şeyin öncesinde, yapacağınız temizliği güneşin altında yapmamalısınız. Aksi halde, güneş, camınızın ne kadar temizlendiğini size net olarak göstermeyecek; ve bu da sizin, güneşin gitmesi sonrasında, yaptığınız temizliği beğenmemenize neden olabilecektir.

• Camları parlatmak için, temizlik sırasında parmak izi oluşmasını da istemezsiniz… Bu nedenle, işlem sırasında elinize bir temizlik eldiveni takmanızı önermekteyiz.

• Temizlik işlemini ne ile yaptığınız da önemli… Eğer kağıt havlu, ya da ip bırakan bezlerle temizlik yaparsanız, sonrasında, çok iyi temizlediğiniz camlarınızın pis olarak görünmesine neden olabilirsiniz. Gazete kağıdı, pazen bezler; ya da mikrofiber bezler ise, cam temizliğini etkili olarak yapabileceğiniz malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

• Camları temizlemeye, ilk olarak üzerindeki tozu, ve kiri alarak başlamalısınız, ve bunu ıslak bir bezle gerçekleştirmelisiniz. Sonrasında ise, cam temizliği için satılan temizleme sularını kullanabilirsiniz; ama bunun yanında, bu suların içerisine arap sabunu gibi temizlik malzemeleri de koyarsanız daha etkin sonuç elde edeceğinizi de belirtmeliyiz.

• Camların parlaması için yapabileceğiniz bir diğer işlem de, temizlik işleminin sonrasında, suyun içerisine ekleyebileceğiniz az miktarda çamaşır suyu; ya da amonyaktır. Bu malzemelerden herhangi birini az miktarda kullanmanız, istediğiniz sonucu elde edebilmeniz için yeterli olacaktır.

• Bulaşık yıkarken kullandığınız deterjanlar da camların parlamasında etkili malzemelerdendir. Elde yıkamak için kullanılan bulaşık deterjanları, ya da bulaşık makinesinde kullanılan parlatıcıları, camları temizlemek için hazırlamış olduğunuz suyun içerisine eklemeniz yeterli olacaktır.

• Sirkenin de camları parlatmak adına etkili bir malzeme olduğunu; ama bunun için kullanılması gerekenin beyaz sirke olduğunu belirtmeliyiz. Sirkeyi de diğer malzemelerde olduğu gibi temizleme suyuna bir miktar eklemeniz yeterli olacaktır.

• Son olarak, bir bezin üzerine bir kaç damla gliserin damlatır; sonrasında camlarınızı bu bezle silerseniz, hem camları parlatmak, hem de temizliğini uzun süre korumak adına etkili bir yol izlemiş olursunuz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.