Bulaşık Deterjanı Nasıl Yapılır? Bulaşık Deterjanı Yapımı Ve Bulaşık Deterjanı Formülü

Bulaşık Deterjanı Nasıl Yapılır? Bulaşık Deterjanı Yapımı Ve Bulaşık Deterjanı Formülü

Sizlere bu yazımızda, bulaşık deterjanı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Bulaşık deterjanı yapımını merak ediyor, ve bulaşık deterjanı formülünü kendiniz evde uygulamayı düşünüyorsanız, bulaşık deterjanı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bulaşık deterjanı yapımını öğrendiğinizde, aslında, bulaşık deterjanı formülünün çok da zor olmadığını göreceksiniz. O halde, alerjisi olanlar; ya da elleri çok kuruyanlar, veya doğal ürün kullanma merakı bulunanlar için bulaşık deterjanı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını, ve bulaşık deterjanı yapımı ile ilgili bilgileri sizlere hemen aktarmaya başlayalım:

Bulaşık deterjanı yapımı için gerekli malzemeler:
Yarım ölçü su
Bir kaç damla bitkisel yağ esansı
İki ölçü zeytinyağı sabunu
Bulaşık deterjanı formülü için gerekli malzemelerin bu şekilde temin edilmesinin sonrasında, bulaşık deterjanı nasıl yapılır sorusunun yanıtına birlikte bakalım: Bulaşık deterjanı yapımı için, öncelikle, zeytinyağı sabununun ılık su ile, eski bir bulaşık deterjanının içerisinde karıştırılması gerekmektedir. Daha sonra bu karışımın içerisine, bulaşık deterjanı kokusunun güzel olması için bir kaç damla bitkisel yağ esansı ilave edin… İşte bulaşık deterjanı yapımı bu kadar basit. Hazırladığınız bulaşık deterjanını her kullanımdan önce çalkalamanız gerektiğini de unutmayın.
Bulaşık deterjanı nasıl yapılır diyenler için, farklı bir bulaşık deterjanı formülünü de şu şekilde aktarmamız gerekmektedir:
Bulaşık deterjanı yapımı için gerekli malzemeler:
Üç bardak kaynar su
İki bardak rendelenmiş sabun
Bu malzemelerin hazır edilmesinin sonrasında bulaşık deterjanı nasıl yapılır sorusunun yanıtını, bulaşık deterjanı yapımı için şu şekilde vermemiz gerekmektedir: Bulaşık deterjanınızı hazırlamak için belirtilen bu malzemeleri bir kap içerisine ekleyin, ve bekleyin bir gece o şekilde kalıp yumuşasın. Daha sonra ise, pürüzsüzleşmesi için karışımı iyice ezin. Bunun sonrasında içerisine, isterseniz biraz elma sirkesi, ya da biraz limon suyu damlatabilirsiniz. Eski bir bulaşık deterjanı şişesine bu malzemeleri dökün. Ardından kullanabilirsiniz; fakat, hazırlamış olduğunuz bulaşık deterjanını, her kullanım öncesinde çalkalamanız önerilmektedir.
Bir başka bulaşık deterjanı formülü; ve bulaşık deterjanı yapımını da sizlere şu şekilde açıklamamız gerekmektedir:
Bulaşık deterjanı yapımı için gerekli malzemeler:
Bir kaç damla bitkisel yağ esansı
Yarım bardak limon suyu ya da elma sirkesi
İki yemek kaşığı gliserin
Bir ölçü ılık su
İki ölçü sabun tozu
Bu malzemeleri temin etmenizin sonrasında bulaşık deterjanı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan bulaşık deterjanı yapımını anlatmaya başlayalım: Öncelikle, sabun tozunu ılık su ile karıştırın, sonrasında da kısık ateşte, sabunlar eriyene kadar karışımı karıştırarak ısıtın. Sabunlar eridikten sonra malzemeleri ateşin üzerinden alın; ve içerisine, karıştırmaya devam etmek sureti ile gliserini ilave edin. Karışımın soğumasından sonra içerisine, yağ esansını; ve bununla birlikte, tercihe göre limon suyu ya da elma sirkesini de ilave ederek, eski bir bulaşık deterjanı kutusuna bulaşık deterjanınızı alın. Bulaşık deterjanını her kullanımdan önce çalkalamayı da unutmayın…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.