Brokoli Kokusu Nasıl Giderilir?

Brokoli Kokusu Nasıl Giderilir?

Brokolinin faydalarını çoğumuz biliyoruz ki bu muhteşem bitki, kadınlarda fibro kist etkilerini azaltır, kansere karşı koruyuculuk özelliği gösterir… Ancak brokoli kokusu nedeni ile insanlar bu muhteşem sebzeyi sevmez, tüketmekten kaçınabilirler. Peki çocuklarınız için de bir şifa deposu olan brokoli kokusu için bir şeyler yapılamaz mı? Brokoli kokusu nasıl giderilir? İşte yazımızda sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz…

Brokoli Kokusu Nasıl Giderilir?

• Brokoli kokusu için alabileceğiniz ilk önlem, brokoliyi haşlarken suyun içerisine sıkacağınız bir kaç damla limon suyudur. İçeriğinde bulunan asit dolayısı ile limon suyu, sadece brokoli değil, pek çok yemek kokusunun giderilmesinde etkili bir isimdir.

• Temiz bir bezin içerisine ekmek içini bağlayarak, içerisinde ekmek içi bulunan bezi, brokolinin haşlandığı suyun içerisine atabilirsiniz. Bu sayede brokoli kokusu bez, ve ekmek içine hapsedilmiş olacaktır.

• Haşlama suyunun içerisine atacağınız mantar tıpası ile de evin içerisine yayılacak olan kötü kokunun önüne geçebilirsiniz. Ekmek içinin görevi burada mantar tıpası sayesinde görülecektir.

• Brokoli kokusunu bastırmak, aynı zamanda da pişen sebzenin sağlık değerinden bir şey yitirmemesini sağlamak için, sütten de yararlanabilirsiniz. Üç litre haşlama suyunun bulunduğu tencerenin içerisine yarım çay bardağı süt eklemeniz yeterli olacaktır.

• Haşlama suyunun içerisine bir miktar tuz ekleyerek, kokunun yayılmasını önleyebilirsiniz.

• İki yemek kaşığı sirke ekleyeceğiniz brokoli haşlama suyu ile de brokoli kokusu için önlem almış olursunuz. Sirkenin baskın kokusu, brokoli kokusunu önleyecektir.

• Eğer brokoliyi haşlamadan tüketecekseniz, tüketim sırasında içerisine biraz zeytinyağı, ve bir miktar da limon suyu eklemeniz önerilir. Bu sayede brokoli kokusundan kurtulmuş olursunuz…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.