Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Balık kokusu elden nasıl çıkar, ya da eldeki balık kokusu nasıl çıkar, kadın – erkek herkesin merak ettiği önemli sorular arasında yer almaktadır. Yaz kış balık tüketimi gerçekleştirir ve bunu daha çok, içeriğinde bulundurduğu Omega-3 dolayısı ile yaparız. Ancak balığı temizlemesi ve pişirmesi önemli bir sorundur… Hele bir de balık avlamayı sevip, kendi balığını denizden kendi çıkaranlar için bu durum daha da zahmetli bir hal alabilir. Ancak biz sizlere, pratik yöntemlerle, eldeki balık kokusu nasıl çıkar ve balık kokusu elden nasıl çıkar sorularının yanıtlarını aktaracağız.

Balığı balık pazarından alıp, sonrasında da temizletip, ardından lokantalara pişirttirerek evine getiren ve o şekilde tüketen insanlar da yok değil. Ancak bunun farklı sorunları var: Balık pazarından alınan balık taze mi? Tam olarak temizleyip iyi yıkadılar mı? Pişirim için tavada önceden kalan yağı mı kullandılar? (Genellikle öyle olur) Tabi bir de tavadan çıktığı gibi tüketemediğiniz balık, eve gelene kadar soğur. Balık avı yapanlar ise balık pazarından zaten balık almayı tercih etmezler.

Balık yemenin farklı bir yolu da lokantaya gitmektir elbette. Hiç zahmetsiz bir yöntemdir. Ama evinizin rahatlığını lokantada bulamayacağınız gibi, muhtemelen balığın kilosuna vereceğiniz parayı porsiyonuna verirsiniz. Uzmanlar, haftada en az iki kere balık yememiz gerektiğini belirtmekte. Ara sıra yenen bir yemek olduğunda keyif yapmak güzel olabilir ama, şöyle bir baktığımızda, balık yemek istiyorsak onun zahmetine de kendimiz katlanmalıyız. Yani o balığın kokusu ele sinecek. Sonrasında da biz o kokuyu çıkartmayı bileceğiz. Artık balık kokusu elden nasıl çıkar ve eldeki balık kokusu nasıl çıkar sorularının yanıtlarını sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Eldeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

■ Limonla elinize bulaşan balık kokusundan kurtulabilirsiniz. Bu aslında çok bilindik bir yöntemdir; biz bilmeyenler için, içeriğinde bulunan asit dolayısı ile limonun bu etkiyi gösterdiğini belirtelim. Yapmanız gereken, bir tane limonu ortadan ikiye bölmek ve sonrasında elinizi bu limonla ovalamaktan ibaret. Ardından da bol sabun ve su ile yıkarsanız, balık kokusu elden nasıl çıkar sorunuzun yanıtını almış olursunuz.

■ Sıcak çay ile yıkanan eller de balık kokusundan kurtulur. Sıcak çay dediysek, kaynar olmasına ve elleri yakmaya da gerek yok, hafif sıcak olması yeterli olacaktır. Bu yöntemle soğan kokusunun da ellerinizden çıkmasını sağlayabilirsiniz.

■ Balık kokusu elden nasıl çıkar sorusunun son yanıtı ise size çok ilginç gelebilir, ama oldukça etkilidir. Bunun için yapmanız gereken, metal bir kaşık almak ve onu sabun gibi kullanarak elinizle suyun altında bolca ovalamaktan ibarettir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.