Venedik Nerede? Venedik İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere kısaca, Venedik hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Venedik ile ilgili bilgiler edinebileceğiniz yazımız içerisinde, öncelikle Venedik nerede sorusunun yanıtını bulacaksınız. Venedik nerede sorusunun yanıtından sonra sahip olacağınız Venedik hakkında bilgi, ve Venedik ile ilgili bilgiler de, sizin, Venedik’i daha yakından tanımanızı olanaklı hale getirecektir. Dilerseniz vakit kaybetmeden Venedik hakkında bilgi vermeye başlayalım:


Venedik nerede? Venedik nerede sorusunun yanıtını, Adriyatik Denizi olarak verebileceğimiz gibi, Venedik nerede sorusunun bir diğer yanıtını da İtalya’nın doğu kısmı şeklinde verebilmemiz olanaklıdır. Venedik’in, kara ile bağlantısını, karayolu, ve demiryolu aracılığı ile sağlayan bir ada kenti olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. 118 adet adacık üzerine kurulu olan Venedik’te, adacıkları birbirinden ayıran 170 adet kanal, ve, adacıkları birbirine bağlayan 400 adet köprü bulunmaktadır.
Venedik hakkında bilgi vermeye devam ederken şunu da belirtmemiz gerekir ki: Venedik, tarihin ilk çağlarından bu yana Avrupa’daki önemli ticaret şehirlerinden bir tanesi olmuştur. Bunun nedeni, deniz ticaretinin, konumu itibariyle çok gelişmiş olmasıdır. Oldukça turistik bir bölge olan Venedik’e bir gün içerisinde 150.000 turistin geldiği zamanlar bulunmaktadır. Bu nedenle, Venedik halkının yarısından fazlasının, geçimini turizm ile sağladığını belirtmemiz gerekmektedir.
Venedik’liler, tarihin ilk dönemlerinde sahip oldukları ticaret aritmetiği, ve sayı sistemi bilgilerini, bir Araplar, bir de Türklerden öğrenmiştirler. Bu bilgileri edinmek isteyen diğer ülkelerdeki tüccarlar ise, Venedik’te açılan okullarda eğitim almak adına Venedik’e gelmiştirler. Venedik nüfusunun, bu eğitim dnemlerinde 300.000’e ulaştığını belirtmek gerekir, fakat, Venedik nüfusu, gün geçtikçe azalmaktadır. Bunun nedeni, hem Venedik nüfusunun genelinin yaşlılardan oluşması, hem de İtalya’ya doğru kaymasından kaynaklanmaktadır. Venedik nüfusu şu sıralar 72.000 civarındadır.
Venedik ile ilgili bilgiler, sitemizde bulunan diğer konularda sizlere aktarılmaktadır, aksi halde, Venedik ile ilgilerin bu kadarla sınırlı kaldığını düşünmenizi istemeyiz, çünkü Venedikte görülmesi gereken yerlerin sayısı o kadar fazla ki, bu güzel ada şehrine gitmeseniz bile, okuyacaklarınız, size kendinizi rüyadaymış gibi hissettirecek…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası