Türkiye’de En Ucuz Tatil Yerleri Neresi? Nereye Gidilir?

Türkiye’de En Ucuz Tatil Yerleri Neresi? Nereye Gidilir?

Türkiye’de en ucuz tatil yerleri neresi sorusuna herkesin yanıt aramaya başladığı Mayıs ayının ortalarına gelmek üzereyiz. Okullar kapanacak. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte deniz sezonu açılacak.Ve insanlar senelik izinlerini almaya başlayacak. Tamam da her şey o kadar pahalı ki ucuz tatil nasıl yapılır?

Aslında bunun ilk yolu, Türkiye’de en ucuz tatil yerleri neresi sorusunun yanıtlarını bilmek. Böylece pahalı olduğu zaten bilinen yerlerden uzak durmuş olursunuz. Örneğin Bodrum‘a tatil için gitmek demek, cebinizden bir dünya paranın çıkması anlamına gelmektedir. Ama güzel tatil yapar mısınız? Tabi ki yaparsınız.

Türkiyede Tatile Nereye Gidilir

Türkiye’de En Ucuz Tatil Yerleri Neresi

Fakat yine Ege’de bulunan ve pırıl pırıl denizinde tatil yapabileceğiniz, çok fazla ucuz yer var. Biraz sonra sizlere buralardan söz edeceğiz. Ve bahsettiğimiz yerlerde ortalamanın altında fiyatlarla keyifli zaman geçirebileceksiniz. Ayrıca sadece Ege’de tatil yapılmadığını da belirtmeden geçmemeliyiz.

Burada farklı bir önemli nokta daha var ki o da tatilden ne anladığınız. Kimilerimiz bir dağ başında sessiz sakin zaman geçirip kafa dinlemeyi tatil olarak değerlendirir. Bazılarımız ise tatilin sadece deniz – kum – güneş üçlüsünden oluştuğunu düşünür. Dolayısı ile tatil için planlarınızı, kendinize uygun bir yerde yapmanız çok önemli.

Ayvalık en önemli tatil beldeleri arasında yer alırken, Sarımsaklı ve Cunda’yı da bünyesinde bulundurmakta. İnsanların ilgisini Rum evleri ve Şeytan Sofrası ile çok fazla çeken Ayvalık, güzel yemekleri ile herkes tarafından konuşulıyor. Huzur veren bir havası bulunan beldede bir tatilinizi geçirmenizi mutlaka öneriyoruz.

Sarımsaklı’nın 100 metre genişliğinde kumsalı bulunan ve 7 kilometreden daha uzun bir sahil şeridi bulunuyor. Denizinin temiz olması dolayısı ile mavi bayrak ödülünü almış olan bu beldede sahil boyu cafe, restaurant, otel, pansiyon… gibi çok sayıda konaklayabileceğiniz ve her bütçeye hitap eden mekanlar bulunuyor.

Türkiye'de En Ucuz Tatil Yerleri Neresi

Türkiye’de En Ucuz Tatil Yerleri Neresi

Denizinin dalgasız olması, kumsal olması ile birleştiğinde herkesin aradığı bir tatil yeri halini alıyor. Mekanların her bütçeye uygun olması dolayısıyla Sarımsaklı her sene birlerce yerli yabancı turist ağırlıyor.

En Ucuz Tatil Nasıl Yaparım?

En ucuz tatil nasıl yaparım sorusunun yanıtlarını araştıranlar genellikle çadırla tatil yapma yolunu tercih ediyor. Bu noktada konaklama parası vermemiş oluyorlar. Ancak bunun yanında bir de yeme – içmeye harcanacak olan para var. Çünkü tatil yerlerinde her şeyin fiyatı pahalı.

Normalde pişirim fırınında uygun fiyata pide yaptırabiliyorken, tatil beldelerinde fiyatlar normalden bir kaç kat daha pahalı olabiliyor. Aynı durum restoranlarda yenilecek olan yemekler için de geçerli. Bu noktada aslında en ucuz tatil nasıl yaparım sorusuna turla yapılan tatillerden söz ederek yanıt verebiliriz.

Turla tatil yapmayı tercih ederseniz, yakıt ya da bilet parası vermezsiniz. Konaklama parası vermezsiniz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için para ödemezsiniz. Sadece öğle yemeğini dışarıda yer ve yapacağınız alışverişlerle, müze ve ören yerlerine giriş ücretlerini ödersiniz.

Turda sizi, gittiğiniz yerde görülmesi gereken tüm yerlere götürürler. Bunun için hiç bir rehberlik ücreti ödemezsiniz. Ancak Doğu Karadeniz turuna gittiğinizi var sayalım. Gürcistan geçişi için ödemeyi sizin yapmanız gerekmektedir. Bunun gibi ekstra ücret ödemeniz gereken tekne turları da bulunmaktadır.

Fakat yine de en ucuz tatil turlarla yapılır dersek yanlış bilgi vermemiş oluruz.

3 Günlük Tatil İçin Nereye Gidilir?

3 günlük tatil için nereye gidilir sorusunun yanıtları için, bulunduğunuz yerlere yakın tatil alternatiflerini değerlendirmelisiniz. Çünkü zaten kısa bir zamanınız bulunmakta olup, bunu da yolda geçirmek istemezsiniz. Dolayısı ile Marmara adaları olarak bilinen Avşa Adası’nı seçebilirsiniz örneğin.

Erdek’ten buraya gemi ile geçiş yapabilirsiniz. Ki zaten adaya kara yolu ile ulaşım yoktur. Gemi ile ulaşım 1 saat 45 dakika sürmektedir. 5 tane koyu bulunmakta olan Avşa Adası, denizinin berraklığı ve beyaz kumları ile bilinir. Ayrıca türbe ve manastır kalıntılarını ziyaret edebilme şansını da elde edebilirsiniz.

Her tür deniz mahsulünü tadabilme şansına sahip olur ve taze balık tüketebilirsiniz. Adakarası adı ile bilinen şarabını mutlaka tatmalısınız.Gece gündüz hayatın canlı olduğu adada zeytinyağlı yemekler yeme şansını da elde edebilirsiniz. Gündüz isedenize girer, güneşlenir… kısacası tatilin keyfine varırsınız.

Türkiyede Tatile Nereye Gidilir?

Türkiyede tatile nereye gidilir sorusunun yanıtları arasında o kadar çok yerden söz edilir kiülkemizin tatil cenneti olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Boşuna değildir yurt dışından ülkemize akın akın turist gelmesi de… Antalya, Alanya, Side, Kaş, Kemer… gibi tatil beldeleri ile çok sık tercih edilir.

Muğla, Marmaris, Bodrum, Aydın, Ayvalık… gibi pek çok yerden söz ederek tatil beldelerinin sayısını arttırabiliriz. Buralarda sadece Türk değil, çok sayıda yabancı turist ile karşılaşma olanağını da elde edersiniz. Sitemiz içerisinde sizi bu gibi konularda bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.