İstanbulda Gezilecek Müzeler

İstanbulda Gezilecek Müzeler

İstanbulda gidilebilecek müzeler ve İstanbulda gezilecek müzelerin sayısı 1 değil, 5 değil; 10 değil… Ancak hepsinin adını bilmiyoruz. Dolayısı ile hep aynı müzeleri gezmeyi tercih ediyor ya da hep aynı müzelerin gezildiğini duyuyoruz. Peki İstanbulda gidilebilecek müzeler arasında hangilerinden söz edilebilir? İstanbulda gezilecek müzelerin en farklı ve bilinmeyenlerini sizler için burada listeleyelim.

İstanbulda Gidilebilecek Müzeler

■ İllüzyon Müzesi: İllüzyon Müzesi, dünya genelinde pek çok şehre, Museum Of İllusions adı ile açılıyor ve açıldığı her yerde büyük ilgi görerek öncü marka halini alıyor. İstanbul’da da Narmanlı Han’ın tarihi yapısı içerisinde ziyaretçileri ile buluşuyor. İllüzyon Müzesi’nde farklı illüzyonları deneyerek yeni deneyimler kazanabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan bazılarını da şu şekilde sıralayabiliriz: Ames Odası, Tepetaklak Ev, İnfinity Room, Vortex Tüneli…

■ Madame Tussauds İstanbul: İstanbulda gidilebilecek müzeler arasında yer alan Madame Tussauds İstanbul’un yolculuğu ilk olarak Londra’da başladı ve sonrasında gittiği her şehirde insanların ilgi odağı olmayı başardı. Burada pek çok ünlü insanın balmumu heykellerini bulabilirsiniz. Madame Tussauds İstanbul, İstanbul Beyoğlu’nda haftanın yedi günü, 10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

■ Masumiyet Müzesi: İstanbulda gezilecek müzeler arasında yer alan Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk’un Masumiyet isimli romanında yer alan kahramanların kullandıkları eşyaların sergilendiği müzedir. Beyoğlu’nda bulunan Masumiyet Müzesi’nde bir de müze dükkanı yer alıyor. Bu dükkan içerisinde, Masumiyet kitabı ile ilgili broş, ayraç, afiş gibi eşyaları da bularak satın alabilirsiniz.

■ Oyuncak Müzesi: Ziyaretçilerini geçmişe, eski günlerine götürmeyi amaçlayan Oyuncak Müzesi Sunay Akın’ın öncülüğünde kurulmuştur. Göztepe’de bulunan Oyuncak Müzesi, Pazartesi hariç, haftanın diğer günleri 09:30 – 18:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor. Burada adı gibi, pek çok oyuncak göreceksiniz ve gördüğünüz bu oyuncaklar başınızı döndürecek.

■ Uçurtma Müzesi: İstanbulda gezilecek müzeler arasında yer alan Uçurtma Müzesi, Türkiye’nin tek uçurtma müzesi ve yaşı 3’ün üzerinde olan çocuklar için düzenlenecek en güzel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Üsküdar’da bulunan Uçurtma Müzesi’ne hafta içi her gün 09:30- 17:00 saatleri arasında gidebilirsiniz. Cumartesi günleri ise randevu ile ziyaretçi kabul edilmektedir. Uçurtma Müzesi’nde atölye çalışmaları da yapılmaktadır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.