İstanbul’da Bayramda Nereye Gidilir?

İstanbul’da Bayramda Nereye Gidilir?

İstanbulda bayramda nereler gezilir sorusunun yanıtları özellikle bayram tatili için İstanbul’dan çıkamamış kişiler için önem taşımaktadır. İstanbul’da bayramda nereye gidilir sorusunun yanıtları ile biz sizlere bu konuda olabildiğince fikir vermeye, önerilerde bulunmaya çalışacağız. Ücretsiz toplu taşımalardan da yararlanarak gidebileceğiniz bu mekanlara, kendi aracınızla da, İstanbul trafiğinin azaldığı Kurban Bayramı 2019’da rahatlıkla gidebilirsiniz.

İstanbulda Bayramda Nereler Gezilir?

■ İstanbul’a yakın yerlerden birinde günübirlik ya da bir gece konaklamalı bir deniz keyfi yapabilirsiniz. Güneşin tadını çıkarabileceğiniz bu noktalara örnek vermek istersek: Kınalıada, Şile, Ağva, Riva, Kumburgaz, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kilyos, Selimpaşa… gibi isimleri sıralayabiliriz. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, Kurban Bayramı 2019’da şehrin boşaldığını göz önünde bulunduracak olursak, konaklama imkanınız ya da bütçeniz olmasa dahi buralara rahatlıkla gidiş geliş yapabilirsiniz.

■ İstanbul’da bayramda nereye gidilir diyenler, eğer isterlerse doğa ile başbaşa kalabilecekleri bir yerlere de gidebilirler. Deniz herkesin tercihi olmayabilir. Peki İstanbul’da sizi doğa ile buluşturan yerler nereler? Ballı Kayalar Tabiat Parkı, Atatürk Arboretumu, Belgrat Ormanı, Polonezköy… Buralara da İstanbul trafiğinin azalması dolayısı ile kendi aracınızla gidebilir, piknik yapabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir; en önemlisi de kafanızı dinleyerek temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

■ İstanbulda bayramda nereler gezilir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de kıyı köyleridir. Büyük şehrin derdi de, trafiği de, gürültüsü de büyük. Ancak İstanbul’da hala keşfedilmeyi bekleyen, kafanızı dinlemenize izin verecek nitelikte köyler mevcut. Örnek vermek istersek: Garipçe, Rumelikavağı, Anadolufeneri, Poyrazköy… Buralara çocuklarınız da bayılacak. Farklı bir hayatın izlerini görmek onları da mutlu edecek. Malum, çocuklarımız köy hayatını bilmedikleri gibi, artık sokakta oynamanın nasıl bir şey olduğunu bile hatırlamıyorlar.

■ İstanbul’da hizmet veren aqua park ve havuzlarda zaman geçirebilirsiniz. Bu gibi etkinlikler gençler ve çocuklar için eşi benzeri bulunmaz güzelliklerdedir. Havuzun serin sularında serinleyebileceğiniz gibi, kenarında güneşlenebileceğiniz bu mekanlara yanınızda arkadaşlarınızla birlikte gidip, keyifli sohbetler de edebilirsiniz.

■ İstanbul’da bayramda nereye gidilir diyorsanız, şimdiye kadar verdiğimiz önerileri de beğenmediyseniz, size bisiklet sürmenizi önerebiliriz. İstanbul’da bisiklet sürmek mi? Evet kulağa biraz zor geliyor; ama bunun için tercih edebileceğiniz uygun mekanlar var; bunlardan bir tanesi Caddebostan sahili. Büyükada ve Prens Adalarını da tercih edebileceğiniz gibi, Florya Yeşilköy Bisiklet Yolu, Bakırköy Zeytinburnu sahili, Haliç Balat sahili, Ortaköy Bebek sahili… gibi noktalar da bisiklet sürmek için alternatifleriniz arasında yer almakta.

■ Bazı İstanbul’lular, İstanbul’a gelen turistlerden daha az turistik yer gezmiş olabiliyor ve aslında buralar şehrin içinde olan mekanlar arasında yer alıyor. Siz de bu grupta yer alıyorsanız, gidip görmek istediğiniz tarihi yerlerin bir listesini yapabilir; hatta MiniaTürk’ü de bu listeye dahil edebilirsiniz. Böylece İstanbul’da bayramda nereye gidilir sorunuzun da pek çok yanıtı olmuş olur.

■ İstanbulda bayramda nereler gezilir sorusunun yanıtları arasında eğlence ve tema parkları da yer alıyor ve bu mekanlar sadece çocuklar için değil yetişkinler için de eşi bulunmaz nitelikte. Vialand ve İstanbul Akvaryum gibi yerleri bu noktada kendinize hedef olarak belirleyebilir; hem çocuklarınızı hem de kendinizi mutlu edebilirsiniz.

■ Hem çocuklarınıza; hem de kendinize keyifli vakit geçirtebileceğiniz bir diğer nokta da hayvanat bahçeleri. Bir kuş cenneti olan Botanik Park Darıca’ya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz gibi, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Bizler doğal ortamda kedi, kuş, köpek, fare… gibi hayvanlar dışında pek bir hayvan tanımıyoruz. Bunun için Kurban Bayramı 2019’u fırsat bilmek oldukça iyi bir fikir olacaktır.

■ Polonezköy’de ata binmeyi de tercih edebilirsiniz. İstanbul’da bayramda nereye gidilir dediğiniz noktada; önce bu at çiftliklerinden birinde kahvaltınızı yaparak güne başlayıp, sonrasında da at binerek belki de kendiniz için yıllarca unutamayacağınız bir etkinliğe Kurban Bayramı 2019’da imza atabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.