Eylül’de Tatile Gidilir Mi? Eylül Ayında Denize Girilir Mi?

Eylül’de Tatile Gidilir Mi? Eylül Ayında Denize Girilir Mi?

Eylül’de tatile gidilir mi sorusuna yanıt arayan çok sayıda kişi bulunuyor. Peki ama neden Temmuz ve Ağustos varken Eylül tatil için düşünülüyor? Neden en sıcak aylar değerlendirilmiyor? Çünkü ülkemiz insanları genel olarak bakıldığında ikiye bölünmüş durumda. Bir grup, İstanbul, Ankara, İzmir… gibi büyük ve kalabalık şehirlerde yaşıyor.

Diğer grup ise daha küçük ve sakin şehirlerde hayatlarını idame ettiriyor. Kalabalık şehirlerde yaşayanlar tatilde bu kalabalıktan olabildiğince uzaklaşmayı hedefliyorlar. Sakin yerlerde yaşayanlar ise zaten kalabalığa alışkın değiller. Ve ülkemiz yazaylarında turistlerin akın ettiği bir tatil cenneti niteliğinde…

Eylül Ayında Nerede Tatil Yapılır

Eylül’de Tatile Gidilir Mi

Hal böyle olunca da herkesin aradığı şey aynı aslında: sakin bir tatil yapabilmek… Dolayısı ile genellikle Eylül bekleniyor. Ve aslına bakarsanız Eylül’de tatil yapmanın çok avantajlı yanları da bulunuyor. Ama bu noktada akla takılan soru şu; özellikle detail için acele eden gençler tarafından şu soru soruluyor: Eylül’de tatile gidilir mi?

Havalar ve deniz soğur mu? Yapılan tatilin keyfi olur mu? Ama biliyor musunuz: aslında sezon Eylül sonunda kapanıyor. Burada akıl karıştıran tek bir konu var: 2022 yılına yaz geç geldi. Acaba erken de gidermi? Fakat geç gelen yazın aslında geç de gitmesi daha muhtemel. Ve panik yapmayın: deniz soğumaz.

Sitemiz içerisinde sizlere daha önce bu konuya yönelik olarak Eylül’de tatil için nereye gidilir sorusunun yanıtlarından da söz etmiştik. Hatta şöyle bir düşünecek olursanız ucuz tatil nasıl yapılır sorusuna dakendi çapınızda, tatil zamanınızı Eylül’e ayarlayarak yanıt bulabilirsiniz.

Eylül'de Tatile Gidilir Mi

Eylül’de Tatile Gidilir Mi

O halde senelik izninizi Eylül’e ayarlayın ve tatilinizi rahat ve sakin bir şekilde, pek çok avantajdan da yararlanarak istediğiniz gibi yapın…

Eylül’de Tatile Gidilir Mi?

Eylül’de tatile gidilir mi sorusuna rahatlıkla şu yanıtı verebiliriz: Tatile Eylül’de gidilir. Çünkü bu ayda yapılan tatilavantajlarla doludur. Eylül tatilinin ne gibi avantajları bulunduğunu hep beraber maddeler halinde gözden geçirelim…

• Eylül’de tatile gidilir. Çünkü yaz aylarında çok yüksek rakamlara ulaşan otel fiyatları Eylül ayının gelmesi ile birlikte hızlı bir şekilde düşüşe geçer. Bu duruma bir de erken rezervasyon olayını eklerseniz, Eylül ayında ciddi oranda uygun fiyatakonaklayabilir, tatilinizi Çeşme, Bodrum, Antalya… gibi yerlerde dahi rahatlıkla yapabilirsiniz.

•Eylül’de tatil yapılır çünkü hava sıcaklıkları da yaz aylarına nazaran daha uygundur. Temmuz Ağustos aylarında denizden çıkıp şezlonga uzandığınızda amacınız güneşlenmek ve belki biraz da bronzlaşmak olabilir ama güneşin yakıcı etkisi size işkence gibi gelir. Ancak Eylül öyle değildir. Hatta zaman zaman inceden yağmur bile yağar.

Bu durum tatilinizi daha rahat yapmanızı olanaklı hale getirir. Ama aynı zamanda deniz suyu yaz aylarındaki kadar sıcaktır. Biliyorsunuz deniz geç ısınır ve bir o kadar da geç soğur. Hatta kış aylarında denizin daha sıcak olduğunu savunan büyüklerimiz bile vardır…

Eylül’de tatile gidilir mi sorusunun bir diğer yanıtı da aslında Eylül ayında tatile gittiğiniz yerden daha iyi hizmet alacağınız yönündeki bilgidir. Çok kalabalık bir otel ya da lokanta ile sakin bir otel ya da lokanta arasındaki hizmet farkını düşünün. Sabahın erken saatlerinde şezlong kapmak için sahile gitmek zorunda da olmazsınız… Bu da tatilinizin kalitesini arttırır.

Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun yanıtını verirken de belirttiğimiz gibi uçak biletinizi de erken rezervasyon ile almalı ve Eylül’de tatile gitmek için yer bulamama kabusunu da yaşamamalısınız. Çünkü bu ayda okullar açılacağı için ulaşım araçlarının oldukça dolu olması söz konusu oluyor. Veerken rezervasyon her açıdan hayat kurtarıyor.

• Daha önce de belirttiğimiz gibi Eylül’de tatile gitmenin en güzel yanı ise huzur. Bir kere okullar bu ayda açılacağı için etrafta çocuk sesi yok. Her yerden farklı müzik sesi duymak yok. İnsanların uğultusundan oluşan bir gürültü yok… Dolayısı ile en güzel tatil beldeleri Eylül ayında sadece size özel…

Eylül Ayında Nerede Tatil Yapılır?

Eylül ayında nerede tatil yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız Türkiye’de en ucuz tatil yerleri neresi sorusunun yanıtlarını da gözden geçirebilirsiniz. Çünkü tatili bu zamana bırakmamızın en önemli nedenleri arasında ucuzluğun da yer aldığını hepimiz biliyoruz. Bunun haricinde bizim de size önereceğimiz yerler var elbette…

Deniz suyunun sıcak olması dolayısı ile Akdeniz ve Ege kıyıları, Eylül tatilinde aklınıza gelen ilk rotalardan olmalı. Bunun için Antalya’yı seçebilir, Alanya, Side… gibi tatil beldelerinden birinde tatil keyfini çıkartabilirsiniz. Ancak yüzmeyi çok iyi bilmiyorsanız Antalya’da denize girerken dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Marmaris, Fethiye ve Kuşadası da tercih edebileceğiniz diğer yerler arasında yer alıyor. Çeşme’nin de suyunun Eylül ayında güzel olduğunu düşünebilirsiniz. Burada hem hafif bir rüzgar, hem de havaların aşırı sıcağının gitmesi dolayısı ile çok keyifli tatil yapabilirsiniz.

Bozcaada ve Cunda Adası da Eylül tatilinde gidebileceğiniz diğer noktalar arasında sayılıyor. Fiyatlarda uygunluk dolayısı ile Mersin’i de tercih edebilir, Susanoğlu‘nda plaja para dahi vermeden keyifli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Eylül Ayında Denize Girilir Mi?

Eylül ayında denize girilir mi sorusu özellikle denizde üşümeyi sevmeyen ya da üşümekten korkanlar tarafından soruluyor. Ancak rahatlıkla Eylül ayında deniz keyfi yaşayabilirsiniz. Özellikle Akdeniz ve Ege’de Eylül ayının ortalarına kadar hiç üşümeden denize girebilir; Eylül’ün son günlerinde bile şansınızı zorlarsınız.

Görüyorsunuz değil mi, Eylül’de tatile gidilir mi sorusunun yanıtları ne kadar olumlu. O halde size iyi tatiller…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.