Eylül’de Tatil İçin Nereye Gidilir?

Eylül’de Tatil İçin Nereye Gidilir?

Eylül’de tatil için nereye gidilir sorusunun pek çok yanıtı var. Genellikle havaların serinlemeye başladığı, sonbaharın geldiği ay olarak bilinen Eylülde tatile gidilecek yerler ve Eylülde tatil yapılacak yerlerin sayısı oldukça fazla. Ve pek çok kişinin tatil için Eylül ayını tercih etmesinin önemli nedenleri var. Bunlar arasında ilk sırada okulların açılması geliyor. Dolayısı ile tatile giden kişi sayısı azaldığından Eylülde tatil yapılacak yerler oldukça sakin oluyor. Bu sakinlik fiyatlara da yansıyor ve Eylülde tatile gidilecek yerlerde fiyatlar Temmuz – Ağustos aylarına göre daha uygun oluyor. Peki tüm bunları göz önüne aldığımızda, hala tatile gitmediyseniz, Eylül’de tatil için nereye gidilir?

Eylülde Tatile Gidilecek Yerler

■ Özellikle deniz tatili yapmak istiyorsanız, Akdeniz iklimi itibari ile sizi kucaklayan muazzam sahillere sahip. Özellikle gitmenizin önerildiği yerler: Antalya, Alanya, Side, Kaş, Kalkan, Mersin, Anamur, Silifke… Buralarda sadece denize girmeniz de söz konusu değil elbette. Düden Şelalesi, Olimpos Antik Kenti, Cennet Cehennem… gezip görebileceğiniz ve çok beğeneceğiniz doğal güzellikler arasında yer alıyor.

■ Eylülde tatil yapılacak yerler arasında, deniz tatili için önerilen yerlerden bir diğeri de tabi ki Ege sahilleri… Ege’de ismini sayamayacağımız kadar çok sahil ve saklı koylar yer alıyor. Her birinde denize girebilmeniz mümkün ama bir de görmek isteyeceğiniz doğal güzellikler var ki bunlar dünya çapında oldukça ünlü yerler… Cunda Adası, Şirince, Efes Antik Kenti… gördüğünüzde tekrar görmek isteyeceğiniz doğal güzellikler arasında yer alıyor.

■ Eylül’de tatil için nereye gidilir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de Karadeniz bölgesi. Yağmurlar her ne kadar yavaş yavaş yağmaya başlamış olsa da siz Karadeniz’e gittiğinizde buranın doğal güzelliklerine hayran kalacak ve yemyeşil yollarda aracınızla seyretmenin keyfini yaşayacaksınız. Ormanları, yedi göller ve yaylaları ile Karadeniz’de mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Ayder Yaylası, Sümela Manastırı ve daha Batıya gittiğinizde Amasra yer alıyor.

■ Söz konusu tatil rotanıza Anadolu bölgesini de ekleyebilir ve burada pek çok farklı lezzetin tadına bakabileceğiniz gibi, görülmesi şart olan yerlere de uğrayabilirsiniz. Örneğin Nemrut Dağı’nda güneşin doğuşunu mutlaka izlemeli, Kapadokya’da Peri Bacalarını görmeli ve hikayelerini dinlemelisiniz. Tabi bir de Tuz Gölü var… Kısacası, Eylülde tatile gidilecek yerler söz konusu olduğunda Anadolu’da çok sayıda uğrak noktası var.

■ Eylül’de tatil için nereye gidilir deyip, 16 milyonluk İstanbul’dan çok fazla uzaklaşamıyor da olabilirsiniz. Ancak yine de kafanızı dinleyebileceğiniz, İstanbul’a yakın mesafede çok sayıda tatil alternatifiniz var. Bunlar arasında İğneada, Ağva, Riva ve Tirilye ile Şile’yi sayabiliriz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.