Amasraya Nasıl Gidilir? Amasraya Uçakla Nasıl Gidilir?

Amasraya Nasıl Gidilir? Amasraya Uçakla Nasıl Gidilir?

Amasraya nasıl gidilir sorusuna, bölgenin güzelliklerini görmek isteyen herkes yanıt arıyor. Daha önce Amasranın denizi nasıl sorusunun yanıtlarını sitemiz içerisinde sizlerle paylaşmıştık. Ve bu bilgiler ışığında gördük ki ülkemizin ve özellikle de Batı Karadeniz’in denize girilecek en güzel yerleri arasında Amasra yer alıyor.

Amasra nerede sorusuna yanıt verdiğimizde de belirtmiştik: Amasra ülkemizin Batı Karadeniz kıyısında yer alıyor. Ve Bartın’ın bir ilçesi olması dolayısı ile bulunduğunuz şehirden Amasra’ya nasıl gideceğinizi bulmakta zorlanabilirsiniz. Amasraya nasıl gidilir sorusuna yanıt niteliği taşıyan bir otobüs yoktur örneğin.

Amasraya Uçakla Nasıl Gidilir

Amasraya Nasıl Gidilir

Bartın şehir merkezine 19 kilometre mesafede bulunan Amasra küçük bir ilçe olmakla birlikte sakinliği ile dikkat çekmektedir. Eylül’de tatil için nereye gidilir sorusuna yanıt niteliği taşıyan Amasra’ya rahatlıkla erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Çünkü burada hem uygun fiyatlarla tatil yapma keyfini yaşar hem de kendinizi muhteşem bir masalın ortasında hissedersiniz.

Amasra’ya gittiğinizde ilk olarak denize girmek isteseniz de burada gündüz gözüyle görmeniz gereken bazı doğal güzellikler ve tarihi yapıların bulunduğunu da belirtmeden edemeyeceğiz. Örneğin bir Ağlayan Ağaç var ki onu gördüğünüzde ve hikayesini dinlediğinizde buna inanamayacak; nasıl olduğunu anlamaya çalışacaksınız.

Küçük bir çarşısı bulunsa da o çarşıyı da mutlaka gezmelisiniz. Bu gezinizde bolca kapı çanı ve rüzgar çanı sesleri duyabilirsiniz. Ve bu sesler size kendinizi iyi hissettirir. Bir de burada muhteşem kokulu kolonyalar ve sabunlar satılmaktadır. Özellikle bu kolonyalar arasında yeralan Şehr-i Banu kolonyasını mutlaka denemelisiniz.

Amasraya Nasıl Gidilir

Amasraya Nasıl Gidilir

Amasra’ndan başka pek bir yerde bulamayacağınız bu kolonya için fiyat araştırması da yapmanıza gerek yok. İnternetten alışveriş ile bile bu kolonyanın daha ucuzunu bulamıyorsunuz. Ve Aldığınızda bir kaç tane alın.Çünkü onu muhtemelen kolonya değil de parfüm niyetine kullanacaksınız. Kalıcılığından yana ise hiç bir şüphenüz olmasın…

Amasraya Nasıl Gidilir?

Amasraya nasıl gidilir sorusunun yanıtı, özel aracınız varsa sizin için oldukça kolay olacak. Ancak özel aracınız yoksada şehirlerarası otobüsleri kullanarak ilçeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ucuz tatil nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan Amasra’da balık yemeden de dönmemelisiniz elbette…

Özel aracınız olduğunu ve Zonguldak’tan Amasra’ya gitmek istediğinizi var sayalım. İki yer arası mesafe ortalama 107 kilometredir. Ve yolculuğunuz ortalama 1.5 saat sürer. Bunun için D010 ve D750 karayollarını kullanabilirsiniz.

Eskişehir’den Amasra’ya gitmek için 494 kilometre yol katetmeniz gerekir ve bu yolu ortalama 6 saatte alırsınız. Bunun için Dumlupınar Bulvarı ve D200 karayollarını kullanmanız gerekmektedir. Yol üzerinde ücretli geçiş yapmanız gereken noktalar bulunabilir.

Kocaeli’nden Amasraya nasıl gidilir sorunuza yanıt olarak iki yer arası mesafenin 372 kilometre olduğunu ve yolculuğun 4.5 saat süreceğini belirtebiliriz. Bu yolculuk için kullanacağınız yollarda ücretli geçiş yapacağınız bazı noktalar bulunmaktadır. Anadolu Otoyolu O-4/E80 karayolunu kullanarak bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Samsun – Amasra arası mesafe ortalama 510 kilometre olup, bu yolu özel aracınızla 6.5 saatte katedebilirsiniz. Bu amaçla kullanmanız gereken yol güzergahı İstanbul Samsun Yolu D100 -E80 güzergahıdır.

Kayseri – Amasra arasını aracınızla ortalama 7.5 saatte gidersiniz. Bu yol mesafesi 645 kilometredir. Ankara Niğde Otoyolu, Ankara Tarsus Otoyolu, O21 güzergahları üzerinden, ücretli geçişler de yaparak bölgeye erişim sağlayabilirsiniz.

Bursa – Amasra arasındaki yolu en kısa sürede gidebilmek için ise Anadolu Otoyolu, O-4, E80 güzergahlarını kulanabilirsiniz. Ücretli geçişlerin de bulunduğu bu güzergahtan 488 kilometre yol yapmanız gerekir. Ve özel aracınızlaortalama 6 saat sürer.

Eğer bu şehirlerden birinde olmamanıza rağmen Amasra’ya gitmek istiyorsanız, size en yakın vermiş olduğumuz şehrin rotasını kullanabilirsiniz. Örneğin Mersin Amasra arası 812 kilometre olup ortalama 8 saatsürmektedir. Ankara Tarsus Otoyolu ve o21 yollarını kullanarak rahatlıkla Amasra’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amasraya Uçakla Nasıl Gidilir?

Amasraya uçakla nasıl gidilir sorusunun yanıtı için ilk olarak Zonguldak Saltukova Havaalanına iniş yapmanız gerekmektedir. Çünkü Zonguldak ile Amasra arası ortalama 107 kilometre ve toplamda 1.5 saattir. Dolayısı ile seçimimiz bu yönde olmalıdır. Zaten havaalanı Amasra’ya Zonguldak şehir merkezinden daha yakındır.

Saltukova Havaalanı ile Bartın arası ortalama 38 kilometredir. Havaalanından çıktıktan sonra Bartın’a gidebilir ve ardından da toplu taşıma araçlarını kullanarak Amasra’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesafe her ne kadar kısa olsa da Amasraya uçakla nasıl gidilir sorusunun yanıtı pek rağbetgörmez. Çünkü bir kaç aktarma ile ilçeye ulaşılacaktır.

Bunun masraflı bir yöntem olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda da zahmetli… Fakat uzun mesafe yol katedecekseniz bu alternatif yine de aklınızın birköşesinde bulunmalı…

Amasraya Hangi Ayda Gidilir?

Amasraya hangi aydagidilir sorusunun yanıtı,bahar ve yaz ayları olarak verilse de eğer Amasra’ya denize girmek için gelmek istiyorsanız mutlaka yaz aylarını tercih etmelisiniz. Yaz aylarında ilçe sıcaklığı 35 derecenin de üzerine çıkabilmektedir. En ucuz tatil nerede yapılır diyorsanız Amasra’yı mutlaka değerlendirmelisiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.