Amasranın Denizi Nasıl? Amasra’da Ne Zaman Denize Girilir?

Amasranın denizi nasıl sorusuna yaz aylarının başlayacak olması ile birlikte tüm MaviBoncuğum takipçileri yanıt aramaya başladı. Çünkü tatilciler sadece denize girmeyi değil, aynı zamanda tatile gittikleri yerlerde güzellikler görmeyi, iyi bir hava teneffüs etmeyi de tercih ediyor. Ve Amasra bunun için biçilmiş kaftan gibi…

Aslına bakarsanız tam bir tatil cenneti. Sitemiz içerisinde size Amasra nerede sorusunun yanıtını daha önce detaylı olarak aktarmıştık. Peki muhteşem doğal güzelliklerine sahip olan Amasra’nın Batı Karadeniz bölgesinde bulunması, denize girmek istediğiniz noktada sizi korkutmalı mı?

Amasra'nın En Güzel Plajı Hangisi

Amasranın Denizi Nasıl

Çünkü herkes Karadeniz sularından “Hırçın” olarak bahseder. Peki bu konuda haklılar mı? Ya da denizin hırçınlığı Amasraiçin de geçerli mi? Amasranın denizi nasıl sorusunun yanıtları tam da bu noktada ilgi odağımız oluyor aslında. Bunun yanında bir de Karadeniz’in havası var ki bazen rüzgarlı; bazen de yağmurlu…

Mersin’in denizi nasıl, Alanya’nın denizi nasıl gibi soruların yanıtlarını daha önce aktardık. Ancak siz deniz tatili için sadece Akdeniz, Ege ya da Marmara’ya gidildiğini düşünüyorsanız büyük yanılgı içerisindesiniz demektir. Çünkü Amasra da deniz tatili için ilçeyi yıl boyu ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerle dolup taşmaktadır.

Tertemiz bir denizi bulunan Amasra muhteşem kumsalları ile sizi bu denizlere adeta davet eder. Ayrıca doğal güzellikleriyle sizi büyüler. Çünkü mavi ile yeşilin bu kadar iç içe olduğu birilçe daha belki şimdiye kadarhiç görmemişsinizdir. En azından bulunması nadir bir görünüm ile karşılaşacağınızı size garanti edebiliriz.

El değmemiş koyları da bulunan Amasra’nın sizi kendine çeken plajlarının sayısı oldukça fazladır. Şimdi bu plajlar arasında yer alıp da en çok tercih edilenlerin hangileri olduğuna değineceğiz. Bu sene bir değişiklik yapın ve rotanızı Amasra’ya çevirin. Çünkü en ucuz tatil nerede yapılır sorusunun yanıtları arasında da Amasra yer alıyor…

Amasranın Denizi Nasıl?

Amasranın denizi nasıl sorusuna şimdi teker teker, Amasra plajlarını tanıyarak yanıt vereceğiz…

Amasranın Denizi Nasıl

Amasranın Denizi Nasıl

• Çakraz Plajı: Amasra merkeze ortalama 15 kilometre mesafede olan bu plaja gidebilmek için kendi aracınızla Cide yolu Caddesi ve Ankara- Bartın yolu D010 karayolunu kullanabilirsiniz. Amasra merkezden Çakraz Plajı’na 30 dakikada bir minibüs de kalkmakta olup, aracınız yoksa bu minibüsleri de tercih edebilmeniz mümkün.

Amasra’nın en çok tercih edilen plajları arasında yer alan Çakraz Plajı denizi temiz ve berraktır. Zaman zaman dalgalı olduğunu da belirtmek gerekir. Turkuaz mavisi deniz plajda altın sarısı kumlarla buluşmuş durumdadır. Plajın çevresinde yeme – içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz cafe ve restoranlar bulabilirsiniz.

Temmuz ve Ağustos ayında diğer aylara göre daha kalabalık olan Çakraz Plajı Haziran ayında ise diğer aylara göre daha sakindir. Plajda ücretli olarak duş, wc, soyunma kabinişemsiye ve şezlong hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Plaja girişte ise herhangi bir ücretödemek durumunda değilsiniz.

• Bozköy Plajı: Amasra merkeze ortalama 15 kilometre mesafede bulunan Bozköy Plajı’na ulaşım için kendi aracınızı kullanacaksanız Cide Yolu Caddesi ve Ankara – Bartın D010 karayolunu değerlendirebilirsiniz. Plajın el değmemiş doğası, temiz ve berrak denizi ve plajının kumsalı sizi kendine hayran bırakacak…

Ama bu kadarla da sınırlı değil. Peki Amasranın denizi nasıl? Burada çarşaf gibi bir denizin sizi beklediği doğru. Ancak aynı zamanda bu denizin hemen derinleşmemesi de ayrı bir avantaj. Sadece bu özelliği dolayısı ile pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Yüzme bilmiyorum nasıl yüzerim diyenler de Bozköy Plajı’nda rahat hareket edebilirler.

Çevresinde bulunan cafe ve restoranlar ile gün içindeki yeme ve içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz Bozköy Plajı giriş ücreti yoktur. Ancak aracınızla gitmeyi tercih etmeniz halinde araç için giriş ücreti alınmaktadır. Duş, wc, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye için de belirli bir ücret ödemeniz gerekir.

Amasra Deniz Dalgalı Mı?

Amasra deniz dalgalı mı sorusunun yanıtlarını da özellikle çocuklu bir aile iseniz ya da yüzme bilmiyorsanız aramak en doğal hakkınız. Bu sorunun yanıtını vermek için de Amasra plajlarını tanımaya devam edeceğiz…

• Büyük Liman Plajı: Büyük Liman Plajı’nın Amasramerkeze olan mesafesi sadece 500 metredir. Dolayısı ile Tahir Hoca Caddesi ya da Cumhuriyet Caddesi üzerinden yürüyerek plaja ulaşabilirsiniz. Giriş ücretibulunmayan Büyük Liman Plajı, Amasra’nın adı gibi en büyük plajıdır ve çok sık tercih edilir.

Denizinin suyu sıcak olan Büyük Liman Plajı’nda deniz temiz ve berrak iken denizin dibi ise kumdur. Plaj ise ince kumdan oluşmaktadır. Plajın çevresinde, günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Duş, soyunma kabini, wc, şezlong, şemsiye… gibi hizmetlerin tamamı ücretlidir.

• Tarlaağzı Plajı: Amasra deniz dalgalı mı sorusuna Tarlaağzı Plajı için de yanıt aranmaktadır. Amasra merkeze 8kilometre mesafede bulunan plaja kendi aracınızla Zübeyde Hanım Caddesi üzerinden kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Deniz burada dalgasızdır. Manzarası muhteşem olan plaj daha çok Amasra halkı tarafından tercih edilmektedir.

Temiz bir denizi bulunan Tarlaağzı Plajı’nın bazı bölümleri kumsaldır. Plaj çevresinde market, cafe ve restoranlar bulunmaktadır. Girişi araçlı ya da araçsız olmak üzeredeğişen ücretlerdedir. Duş, wc, soyunma kabini gibi alanlara giriş de yine değişen ücretlerdedir.

• Küçük Liman Plajı: Amasramerkezde bulunmaktadır. Küçük Liman Caddesiya da Çekiciler Sokak üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok sık tercih edilen bir plaj olmakla birlikte denizi dalgasızdır. Aynı zamanda bu deniz temiz, berrak ve çok derin değildir. Dolayısı ile çocuklarınızla da tercih edebilirsiniz.

Giriş, duş, wc ve soyunma odası ücreti bulunmayan Küçük Liman Plajı’nda şezlong ve şemsiye ücreti bulunmaktadır. Fiyatlar her yıl değişiklik göstermektedir.

Amasra’nın En İyi Plajı Hangisi?

Amasra’nın en güzel plajı hangisi sorusunun yanıtlarını saymakla bitiremiyoruz. O halde devam edelim…

• Akkonak Çötlük Plajı: Plajın Amasra merkeze olan mesafesi 26 kilometredir. Kendi aracınızla Kurucaşile yolu üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Giriş ücreti bulunmamakla birlikte burada doğa ile iç içe muhteşem zaman geçirebilirsiniz. Sakin ve yeşillikler arasında olması dolayısı ile burada kamp yapılabilecek alanlar da bulunmaktadır.

Plajın kayalık olduğu bilgisi oldukça önemlidir. Plaj çevresinde cafe, restoran gibi işletmeler bulunmadığı gibi, burada şemsiye ve şezlong hizmeti de verilmemektedir. Dolayısı ile tedbirli gitmenizde fayda olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

• Karaman Koyu: Amasra merkeze ortalama 40 kilometre mesafede bulunan plaja kendi aracınızla Ankara – Bartın D010 karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Volkanik taşlar ve sarp kayalar koyun en dikkat çeken özellikleri arasında yeralırken, buranın denizi çok temizdir.

Karaman Koyu’nda bir plaj bulunmadığı için duş, wc, soyunma kabini, cafe, restoran, şezlong, şemsiye… gibi herhangi bir hizmet bulunmamaktadır. Bu nedenle Karaman Koyu’na giderken tedbirli olmalısınız.

Amasra’nın en güzel plajı hangisi sorusuna yanıt olarak vermiş olduğumuz plajlardan sizin için en uygun olanı seçmek yine size kalıypr. Çünkü Amasranın denizi nasıl sorusunu soran herkesin aklında başka bir soru oluyor. Bazı kişiler dalgasız, bazıları kumsal, bazıları ise sakin bir deniz isteyebiliyor.

Şehir merkezine yakın plajlar çok kalabalık olmakla birlikte, uzak olan bazı plajların denizinde ise belki tek başınıza yüzebilirsiniz. Bizim size önerimiz Amasra‘da bir kaç gün geçirip, aklınıza taran plajları keşfetmeniz yönündedir.

Amasra’da Denize Girilir Mi?

Amasra’da denize girilir mi? Pek çok kişinin yanıtını merak ettiği önemli sorular arasında yer almaktadır. Bizler genellikle Amasra’yı doğal güzellikleri ile anarken sadece Batı Karadeniz turunda gidilip görülecek yerler arasında olduğunu düşünebiliriz. Bodrum, Çeşme… gibi tatil beldelerinin popüleritesi dolayısı ile Amasra2da denize girildiğinden söz eden pek yoktur.

Peki o halde bizler yanıtını verelim Amasra’da denize girilir mi sorusunun… Aslında sizlere yukarıda, bölgede denize girebileceğiniz çok sayıda plaj adı saydık ve her birinin plaj ve denizözelliğinden söz ettik. Eğer denize girilmeseydi zaten bu plajlar bulunmazdı. Dolayısı ile Amasra’da denize girilir ve burada yapılan tatilin tadı hep damaklarda kalır.

O halde Amasranın denizi nasıl konusunda bu muhteşem beldede mutlaka, en azından bir kere denize girmeniz gerektiğini tahmin edersiniz. Ve sonrasında Amasra’nın denizi akıllarınıza kazınır ve vazgeçemez hale gelirsiniz.

Amasra’da Ne Zaman Denize Girilir?

Amasra’da ne zaman denize girilir? Amasranın denizi nasıl sorusuna yanıt alan pek çok kişi, bunun ardından da bu konuda bilgi sahibi olmak istiyor. Çünkü insanlar erken rezervasyon avantajlarından yararlanacak ve aynı zamanda çalışıyorlarsa işlerini buna göre ayarlayarak kendilerine izin yazdıracaklar.

O halde Amasra’da ne zaman denize girilir? Amasra’nın en iyi plajlarında hem güneşlenmek hem de denize girmek için Temmuz başından başlayabilir ve yaz sonuna kadar bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada, yaz ortasında aşırı yoğunluk dolayısı ile denizin kirlenebildiğini de belirtmemiz gerekiyor.

Buna göre Amasra için tatil planlarınızı 15 Temmuz – Eylül başı aralığında yapabilirsiniz. Tatil yapacağınız zaman aralığını geniş tutarsanız, Amasra’nın tüm güzelliklerinden, en temiz haliyle yararlanabileceğinizi de belirtmek isteriz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.