Almanya Gezilecek Yerler Almanya Neyi İle Meşhur?

Almanya Gezilecek Yerler Almanya Neyi İle Meşhur?

Almanya gezilecek yerler araması yapan çok sayıda takipçimiz olduğunu biliyoruz. Çünkü sitemiz içerisinde daha önce Almanya Türkiye Saat Farkı bilgilerinden söz ederken, ülkede 3.5 milyon Türk yaşadığı bilgisini sizlerle paylaşmıştık. Sadece onlar bile ülkeye ilk gittiklerinde,oraları tanımak amaçlı gezilecek yerler araştırması yapıyorlar.

Bir de onları ülkemizden ziyaretegiden yakınları var elbette. Onlar da Türkiye’den Almanya’ya gitmiş, hazır yurt dışına çıkmışken, bu ülkenin en gezilesi yerlerini görmek istiyorlar. İşte tam da bu noktada Almanya gezilecek yerler araması yapıyorlar. Ve aslında Almanya’da her bütçeye ve her zevke uygun gezilecek yerler bulunuyor.

Almanyada Nereye Gidilmeli

Almanya Gezilecek Yerler

Dağların üzerine kurulan tatil köylerinden tutun da daha doğal yerlere ve tarihi eserlere kadar çok sayıda alternatif mevcut. Peki Türkiye’de En Ucuz Tatil Yerleri Neresi sorusunun yanıtlarını öğrendiğiniz gibi, Almanya için de Ucuz Tatil Nasıl Yapılır konusunda bilgi sahibi olmak istemez misiniz? Size tam da bu noktada yardımcı olacağız.

• Almanya’nın gezilecek yerleri arasında yer alan ilk isim Quedlinburg. Bu kentten bir ortaçağ kenti olarak söz etmek mümkün. Harz Dağları’nın kuzeyinde yer almasının yanında, Rönesans döneminin en önemli sembolleri arasında yer alması gerekçesi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde yer alıyor.

Quedlinburg’a adım attığınız ilk an itibari ile kendinizi tarihte geçmişe gitmiş gibi hissedeceğinizi garanti edebiliriz. Almanya’nın en eski evi, 1300’lü yıllardan kalma Has, Quedlinburg’da yer alıyor. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve yarı ahşap evler de öyle…

• Münih, aslında Almanya’nın gezilecek yerleri arasında yer alan bir şehir. Burada çok neşeli insanların doldurduğu bira salonlarını görebilme şansınız bulunuyor. Bununla birlikte muhteşem dağ manzaraları görebilmeniz de mümkün. Oktoberfest’in de ev sahibi.

Almanya Gezilecek Yerler

Almanya Gezilecek Yerler

Son zamanlarda adından,dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer alarak söz ettiren kenti Münih’te tarih ile modern yaşamı, doğa ile şehir hayatını, eğlence ve kültürü aynı kareiçerisinde görebilmeniz dahi mümkün.

Almanyada Nereye Gidilmeli?

Almanyada nereye gidilmeli diyerek yola çıktınız ve Münih ile birlikte Quedlinburg’u ziyaret ettiniz. Peki şimdi ne yapmalı, nerelerde gezmelisiniz?

• Köln, aslında adını kolonyaya vermiş dersek bize hak verirsiniz. Bunun için biraz düşünmeniz yeterli. Şöyle ki kolonya ilk olarak 1709 yılında Köln’de üretilmiş. Şu an şehri ziyarete gittiğinizde bir kolonyamüzesi ile karşılaşmanız da mümkün. Köln Ren Nehri üzerine kurulu bir şehir. Katedral Binası da İkiz kuleleriyle ünlü, görülmeye değer bir güzellik.

Sadece kolonya müzesi değil, şehirde bir de çikolatamüzesi bulabilmeniz mümkün. Bir de burada Hohenzollern Köprüsü mevcut. Bu köprünün aşıklar için anlamı çok büyük. Öyle ki köprü tam anlamı ile aşk kilitleri ile kaplı. Aşıklar kilitleri köprüye takıp, anahtarını da nehre atıyorlar. Aşkları da kilidin anahtarı gibi sonsuzluğa aksın; hiç bitmesin diye…

Almanyada nereye gidilmeli sorusunun yanıtlarından bir diğeri de Almanya’nın başkenti Berlin. Burada çok şık restoranlar ve gece kulüplerinin yanında sanat galerileri ve müzeler bulabilirsiniz. Aynı zamanda Berlin Katedrali, Charlottenburg Sarayı, Brandenburg Kapısı… da Berlin’de yer alan ve mutlaka görülmesi gerekenler arasında yer alıyor.

West Side Gallery’i de gezmeden Berlin’den dönmemelisiniz. Çünkü burası dünyanın en büyük açık hava galerisi ünvanına sahip. Berlin Duvarı’nın bir kısmını kaplıyor ve 1 kilometre uzunluğunda. Aslında Berlin’de yapılabilecek, gidilip gezilebilecek o kadar çok yer var ki sıkılmanız imkansız. Hatta tek bir ziyaretiniz yeterli olmayabilir.

• Mittenwald’de Alpler’in muhteşem temiz havasını içinize çekebilirsiniz. Burası 17. yüzyıldan bu yana Çello, Keman ve Viyola üretimi yapılan bölge olması dolayısı ile de çok biliniyor. Kış sporlarını seviyorsanız ya da bir kayak merkezi arıyorsanız Mittenwald size bu noktada ev sahipliği yapabilir.

Yaz aylarında ise burada çok sayıda konser verildiği ve konferansların düzenlendiğine şahit olabilirsiniz. Burası herkestarafından bilinebilir değildir. Dolayısı ile Almanya’da gezmediğim yer kalmadı diyorsanız bir de Mittenwald’i ziyaret etmenizi önerebiliriz.

Almanya Neyi İle Meşhur?

Almanya neyi ile meşhur sorusunun yanıtını arayanlara ilk olarak biradan söz etmemiz gerekiyor.Öyle ki bira salonları ile ünlü şehirlerinin de bulunduğundan sizlere biraz önce söz ettik. Bununla birlikte meşhur bazı yemekleri de bulunuyor. Adı Türkçe olmayan bu yemeklerin isimlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Knöpfle, Milbenkase, Turingian Dumpling, Currywurst, Maultaschen,Thuringian Sausage… Bununla birlikte, Nivea, Adidas, Audi, Siemens, Mercedes-Benz… gibi markalar da Almanya neyi ile meşhur sorusuna yanıt niteliği oluşturabilecek isimlerden…

Almanya gezilecek yerler araştırması yaparken tüm bu isimleri de görebilir ya da tadabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.