Kadınlar Ve Erkekler Arasındaki Farklı Özellikler

Kadınlar Ve Erkekler Arasındaki Farklı Özellikler

Bu yazımızda sizlere, kadınlar ve erkekler arasındaki farklardan söz etmek istedik. Kadınların genellikle kadın eşitliğini savunduğu, ama işine geldiğinde erkeğin yapması gerektiği bazı şeyler olduğunu hepimiz biliyoruz… Bu durum taraflı; ya da tarafsız; ama bir şekilde mutlaka gerçekleşiyor. Peki kadınların erkeklerden farkını siz de merak ediyor musunuz? İşte kadınlar; ve erkekler arasındaki farklı özelliklerden bazıları:

Kadınlar Ve Erkekler Arasındaki Farklı Özellikler
Kadınlar Ve Erkekler Arasındaki Farklar
Kadınların Erkeklerden Farkı

• Kadınların kıyafetleri, erkeklerin kıyafetlerinden daha dardır. Bu durum, kadınların, kıyafetlerini, erkeklerden farklı yöntemlerle çıkartmalarına neden olur. Bir kadın genellikle, kollarını önde çapraz tutar, ve kıyafeti, aşağıdan yukarı doğru ters çevirerek çıkartır. Erkekler ise hem bunu yapabilir, hem de farklı yöntemler tercih edebilirler; çünkü onların kıyafetleri kadınlara göre boldur.

• Kadınlara, ve erkeklere aynı anda ellerini göstermelerini söylediğinizde, dikkat edin, kadınlar ellerinin arkasını, erkekler ise avuç içlerini gösterirler. Erkeklerin bu davranışları, saklayacak bir şeyleri yokmuş izlenimini karşı tarafa rahatlıkla vermektedir.

Bir Erkeğin Aldatma Belirtileri

• Kadın, ve erkeklere aynı anda, top fırlatma görevi verirseniz, kadının, önünde iki elini birleştirip, topu bu şekilde fırlattığını görürsünüz. Erkekler ise aynı şeyi, topu kafalarının üstüne alarak gerçekleştirirler.

• Kadınlar da, erkekler de esnerken ağızlarını kapatır… Ama kadınlar bu kapatma işlemini, avuçlarını açarak gerçekleştirip, muhtemelen bu şekilde daha zarif göründüklerini düşünürler. Erkekler ise, ellerini yumruk yaparak kapatırlar ağızlarını…

• Sesleri duyma konusunda da kadınların erkeklerden farkı vardır… Bir kadın, daha az sesi, erkekten daha kısa zamanda duyabilir. Bunu, bebek ağlamasını duyan anelerden dolayı anlamanız daha kolaydır. Ancak erkeklerin de bu konudaki üstünlükleri, sesin nereden geldiğini kadınlardan daha kolay algılama yönündedir.

Kadınların Aldatma Belirtileri

• Oturma konusunda da farklı olan kadın, ve erkekler, kadınların bacak bacak üstüne atması, ya da dizlerini birleştirerek oturma şeklini tercih ederken, erkeklerin ise, yayılıp, bacaklarını ayırmaları şeklinde kendini göstermektedir.

• Sağ, ve sollarını ayırmak konusunda erkeklerin kadınlardan üstünlüğü bulunmaktadır. Erkekler genellkle sağ sol ayrımı yapmakta hiç zorlanmazlar. Ama kadınların, durumu düşünmeleri gerekir, hangi elle yazdıklarına, ya da yüzüklerine bile baktıklarını belirtebiliriz.

• Çevreyi görme konusunda da kadınlar; ve erkekler arasındaki farklardan söz etmek gerekir. Kadınlar yakınlarındaki şeylerin hepsini görmek isterken, erkeklerde ise durum bunun tam tersidir; uzağı daha net gördüklerini belirtmek gerekir.

Aşk Neden Biter?

• Bornozu bağlama şekilleri dahi birbirinden farklı olan kadınlar; ve erkeklerde şu şekilde bir fark vardır: Kadınların bornoz bağlama şekli belden, ve sıkıdır; erkekler ise kalçadan bornoz bağlarlar.

• Girdikleri ortamlarda bile birbirinden farklı davranan kadınlar ve erkeklerin duygu değerlendirme durumları da birbirlerinden farklıdır. Bir kadın, etrafından aldığı her sinyali duygusal olarak değerlendirip, ilk kez girdiği bir ortamda bile kiminle iyi anlaşacağını hemen kestirebilir. Erkeklerde ise, yeni girilen ortamda, tehditler, çıkışlar, tanıdığın olup olmadığı gibi durumlar gözden geçirilir.

• Bir kadın aynı anda bir kaç iş yapabilirken, bir erkeğin, yaptığı tek işe iyi odaklanması gerekmektedir.

Farklı Görüşlerde Aldatma İtirafı

• Her iki cinsin, problemlerle başa çıkma tekniği de birbirinden farklıdır. Örneğin bir kadın paylaştıkça sorunları ile daha kolay başa çıkabilir. Bir erkek ise dikkatini dağıtmakla işe başlar; ve ardından da sorununu nasıl çözeceğini tek başına düşünür.

• Kadınların her şeyi hatırlayabilmesi söz konusudur; önemli, ya da önemsiz… Ancak erkekler önemli olan şeyleri akılda tutma taraftarıdır.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.