İsim Analizi Ve Kişilik Özellikleri

İsim Analizi Ve Kişilik Özellikleri

İsim analizi, son zamanların en güncel kişilik analizleri arasında yer almakla birlikte, astrolojiye benzer olarak, örneğin, 2015 senesinde, hangi ismi nelerin beklediğine dair bilgiler de yine isim analizi ile kişilere sunulmaktadır. Peki ya hangi ismin kişilik özellikleri nelerdir? Bu yazımızda sizlere, bazı isimleri örnek alarak isim analizi; ve kişilik özelliklerinden söz etmeye çalışacağız. Siz de, merak ettiğiniz ismin kişilik özellikleri; ve isim analizi için, konumuzun sonuna yorum yazabilir, sonrasında da, size vereceğimiz yanıtı görebilmek için zaman zaman konumuzu takip edebilirsiniz…

İsim Analizi Ve Kişilik Özellikleri

Almina İsminin Kişilik Özellikleri: Bulunduğu ortamlarda lider olmak, ortamı yönetmek, insanlara, neyi nasıl yapmaları gerektiğini söylemek, Almina isminin kişilik özellikleri arasında yer almaktadır. Her zaman baskın olmayı sever, aynı zamanda gururludur. Kendine güveni çok yüksektir. İnsanları çok zor affeder. Arkadaşları, ve eşini seçerken her zaman dikkatlidir. Bulunduğu ortamlarda rahat olmayı sever. Enerjisi çok yüksek olan Almina, hem eğlenmeyi, hem de çalışmayı çok sever. Olabildiğince gerçekçidir; ve hayallerde yaşamaktan uzaktır. Detaycıdır. Kalabalık içerisinde kaybolmaktansa, yalnız kalmayı tercih eder. Kibardır, aynı zamanda, ince bir ruha sahiptir. Cesur olan Almina ile geçinmek oldukça zordur. Bulunduğu şartları değiştirmeyi sevmezken, sorgulamaya meyilli bir kişiliktir.

Melis İsminin Kişilik Özellikleri: Melis, kendini sever. Gerçekçidir. Enerjisi; ve çalışma gücü yüksektir. Aynı zamanda eğlenmeyi de seven bir yapıdadır. İnsanlara çok değer verir. Ama kendine gelince, o genellikle içine kapanık bir kişiliğe sahiptir. Kendine olan güveni azdır. Aslında Melis’in kişiliği oldukça gelişmiş, ve sağlamdır. İnsanları zor affeder. İletişim kuracağı kişileri, kendi kriterlerine göre seçer. Bildiği konularda iddialaşmaktan kaçınmayacağı gibi, bilmediği konularda kesinlikle konuşmaz. Her zaman, nasıl rahat edecekse o şekilde davranmayı tercih eder…

Aydın İsminin Kişilik Özellikleri: Aydın gururludur. Her zaman lider olmayı, diğerlerinden daha iyi olmayı hedefler. Yönetmeyi, emir vermeyi çok sever. Herkesten önce kendisine değer verir. Karar verme konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşayabilir. Aşka aşıktır. Duygusal bir yapıya sahip olan Aydın isminin kişilik özellikleri arasında 6. hissin çok yüksek olduğunu da belirtmemiz gerekir. Girişimci bir yapısı vardır; her zaman daha fazlasını isteyen Aydın, başarılı olmayı seven, pratik zekası çok yüksek bir kişiliğe sahiptir. Detaylara çok önem verir. Yalnız olmak onu sıkmaz. İnsanlara karşı oldukça merhametlidir. Farklı olma hevesi her zaman vardır. İnsanlar Aydın’ı “zor” olarak nitelendirebilirler. Hayatında her şeyin, her zaman, olduğu gibi kalmasını ister.

Fatih İsminin Kişilik Özellikleri: Fatih çok sosyal bir kişiliktir, çevresini organize edebilir. İnsanlar ona güvenirler. O da bunun sorumluluğunu tüm benliği ile taşır. Gururlu bir yapıya sahip olmakla birlikte, yöneticilik ruhu nedeniyle insanlara emir vermekten hoşlanır. İdealleri büyük olan Fatih’in, çalışmayı sevdiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Detaylara önem vermekle birlikte, herkesten farklı olmayı sever; ve yalnız kalmak da onu hiç bir zaman korkutmamaktadır. Geleneklerine bağlı; ve ağır bir insan olmakla birlikte, hırslı olduğu, ve olmadığı zamanlar arasında bir istikrarsızlık sürdüğünü de belirtelim.

Mehmet İsminin Kişilik Özellikleri: Hayal dünyasında yaşamaktansa, olayları tüm gerçekliği ile görmeye çalışan Mehmet, eğlenmeyi sever; bunun için de yüksek bir enerjiye sahiptir. Çalışmayı da sever. Pek çok şeyin kavgasını, kendi içerisinde yapar. İnsanlara olan merhameti son derece yüksek olmasına karşın, kendisine olan güveni biraz eksiktir. Kişiliği sağlam, ve oldukça gelişmiştir. Hırslarında sabit olduğu söylenemez. Ağır başlıdır. Geleneklerine bağlı olmakla birlikte, liderlik özelliği de vardır. İdealleri çok büyüktür.

Nida İsminin Kişilik Özellikleri: Cesaretli bir insan olan Nida ile birlikte zaman geçirmek zordur, çünkü Nida zordur. Yaşanmakta olan düzeni her zaman sorgular, bununla birlikte, değişikliklerden de hiç hoşlanmaz. Yalnız kalmayı sever. Detaylara önem verir. Ruhsal olarak oldukça incedir, genel olarak da zarif olmaktan yanadır. Az ona hiç bir zaman yetmezken, Nida başarılı olmak için yaşamaktadır. Girişimci kişiliğe sahip olan Nida isminin kişilik özellikleri arasında gerçekçilik de yer almaktadır.

Yıldız İsminin Kişilik Özellikleri: Kararsız bir yapıya sahip olan Yıldız duygusaldır, ve sezgileri de oldukça kuvvetlidir. Yalnızlığı sever. Detaylara önem verir, ve herkesten farklı olmayı sever. Kibardır, ruh yapısı oldukça incedir. Kendine olan güveni çok yüksektir. İnsanları affetmek konusunda pek de iyi değildir. Çevresinde bulunacak insanları itinayla seçer. Yıldız isminin kişilik özellikleri arasında, iddialı yapısı ile birlikte, rahatına düşkün olmasından da söz etmek gerekir. Maddiyat onun için önemlidir. Huzurlu olmayı severken, aynı zamanda mantıklıdır da…

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.