Gökçeada Tatil İçin En Uygun Yerlerden

Gökçeada tatil için düşünenler, bu yazımızda, Gökçeada ile ilgili aradıkları; ve merak ettikleri çok şeyi bulacaklar. Gökçeada’nın eski adının İmroz olduğunu; ve Gökçeada nerede diye soranlar için, Gökçeada Çanakkale’de şeklinde kısaca yanıtladığımız sorularımızın ardından, Gökçeada hakkında daha detaylı bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:

<

Gökçeada nerede sorusu için şu şekilde cevap verirsek daha mantıklı olacaktır: Gökçeada, Türkiye’nin en Batı kısmında yer alan ada olma özelliğinin yanısıra, Türkiye’nin en Batı ucunda olması ile bilinmektedir. Gökçeada ayrıca, Kuzey Ege’de yer alan iki Türk adasından bir tanesi olması ile de bilinmektedir. Aynı zamanda, Gökçeada nerede sorusunun bir diğer cevabının da Çanakkale olduğunu belirtmiştik. Çünkü Gökçeada, Çanakkale’nin bir ilçesi konumundadır.
Gökçeada hakkında, doğal yaşam kaynaklarının en zengin olduğu yer olduğunu söylersek de yalan söylememiş oluruz. Gökçeada, ilk sualtı parkını bünyesinde barındıran yer olmasının yanısıra, organik tarım için de pilot bölge olarak adlandırılmaktadır. Gökçeada’da yıllardır, muhteşem zeytinyağının kaynağı olan zeytin ağaçları yetiştirilmektedir.
Gökçeada tatil için düşünen kişiler ise, Gökçeada’da dalış aktivitesinin oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirileceğini bilmelidirler. Tatil yapmak isteyen; ve dalmayı seven kişiler, Gökçeada tatil avantajını kendilerine göre değerlendirmelidirler.
Gökçeada tatil alternatifini değerlendirecek olan kişiler, Gökçeada’da nereye gidilir diye merak ediyorlarsa, onlar için de bir kaç küçük alternatifimiz var elbette. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki: Gökçeada’nın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi Rum köyleridir. Rum köylerini mutlaka gidip gezmenizi önermekteyiz. Rum köylerinin açık kahvelerinde oturup bir fincan kahve ya da çay içmeniz; ve bölgenin temiz havasını solumanız da size olan tavsiyelerimizdendir.
Gökçeada’da ne yenilir; isterseniz bir de bu soruya cevap bulmaya çalışalım. Gökçeada’da, uzun zamandan bu yana serbest hayvancılık yapılmaktadır. Gökçeada’da serbest hayvancılık yapılması sebebiyle, Gökçeada’da ne yenilir sorusunun en güzel cevabı et yemekleri olacaktır. Gökçeada’da yenilecek olan et yemeklerinin tadının oldukça lezzetli olduğu belirtilmektedir.
Gökçeada’da nereye gidilir sorusunun cevaplarından bir diğeri ise, Gökçeada’daki piknik alanlarıdır. Tepeköy Çınaraltı, Gökçeada’da piknik yapmak için en elverişli yer olarak belirtilmektedir. Bir de Gökçeada’da Tuz Gölü bulunmaktadır. Gökçeada’daki Tuz Gölü, Kefalos ile Aydıncık plajlarının ortasında yer almaktadır. Tuz Gölü, Gökçeada’da, rüzgarın taşıdığı kumların ortasında oluşmuştur.
Gökçeada’da nereye gidilir sorusunun bir diğer cevabı da Peynir Kayalıkları olabilir. Peynir Kayalıkları doğal oluşumlardır; ancak oldukça ilginç bir görünüme sahip olduklarını da belirtmekte fayda görülmektedir. Bu nedenle, Peynir Kayalıklarını da görmenizi önermekteyiz.
Gökçeada’da Kaya mezarlar da, gezilmesi gereken yerler arasında sayılmaktadır. Turistlerin Gökçeada’da gezebileceği yerlerden olan Kaya mezarların Güneyde yer alan ikisinin etrafında, hiç bir şekilde yerleşim biriminin bulunmaması ise elbette dikkat çekmektedir.
Gökçeada plajları hakkında da sizleri bilgilendirmek isteriz ki Gökçeada tatil seçeneğini değerlendirecek olanlar, denizin tadını da mutlaka çıkartmak isteyeceklerdir. Gökçeada plajları: Marmaros, Yıldızköy, Gizli Liman, Yuvalı Plajı, Laz Koyu, Aydıncık… Gökçeada plajları arasında yer alan bu plajlarda, denizin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.
Gökçeada tatil alternatifini değerlendirecek olanların Gökçeada’da yapabilecekleri aktiviteler arasında: yamaç paraşütü, rüzgar sörfü ve dalış yer almaktadır.
İyi tatiller dileriz…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası