Yaz Mevsiminde Kır Düğünü Yaparak Yaz Gelini Olmak

Yaz Mevsiminde Kır Düğünü Yaparak Yaz Gelini Olmak

Evlilik planları yapan çiftlerin yeni moda evlilik planları arasında kır düğününün yer aldığını bilmekteyiz. Evlenmek için herhangi bir acelesi bulunmayan çiftler, öncelikle yaz mevsiminin gelmesini bekliyor ki yaz düğünü gerçekleştirsinler. Sonrasında ise, kır düğünü yapabilecekleri düğün mekanlarının arayışı içine giriyorlar. Yaz düğünü yapmak isteyen kişilerin, kır düğünü yapmak istemeleri üzerine tercih edilen düğün mekanlarının ise, genellikle sahil kesiminde olması dikkati çekiyor; elbette denize kıyısı olan şehirlerde…

<

İstanbul düğün mekanlarına baktığımızda, kır düğünü yapılabilecek düğün mekanlarının, Boğaz manzaralı olması dikkat çekiyor. Bu durum Mersin’de de Mersin düğün mekanları arasında, sahilde yer alan düğün mekanları arasından yapılan bir seçim ile gerçekleşiyor. Kır düğününün rahatlıkla gerçekleştirilebileceği yaz düğününde, hem çiftlerin istekleri gerçekleşmiş ve yeni moda kır düğünü çiftlerin isteğine göre yapılmış oluyor; hem de düğüne katılan konukların rahat bir nefes alması; hem de serin bir ortamda eğlenmeleri planlanıyor.
Yaz düğününün tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi, bembeyaz gelinliğin çamura bulaşmasının istenmemesidir. Bir diğer yaz düğünü tercih edilmesinin sebebi ise, hiç kimsenin yaz düğünü sırasında üşümeyecek olmasıdır. Yaz düğünü tercih edilmesinin bir başka sebebi de, yeni evlenecek çiftin, yaz düğünü ve kır düğünü sonrasında, balayı için güney sahillerine giderek keyifli bir yaz tatili ile balayını birleştirmek istemeleridir.
Yaz düğünü ile birlikte yaz gelini olunması tasarlanıyor; ve bir kır düğünü planlanıyorsa, düğün mekanlarından, çiftler için en uygun olanında, muhtemelen bol çiçek olacak demektir. Bu durumda, yaz gelininin gelinliğinin de çiçeklerle süslenerek, doğa ile bir bütün olmasının sağlanması öneriliyor. Gelinin ayakkabısı da, çimlerin üzerinde rahat yürümek için uygun, ya orta yükseklikte bir topuk ya da alçak bir topuktan oluşmalı. Yaz düğününde yaz gelini olacak kişinin duvağının da kısa olması; ve saçların çiçeklerle süslenmesi öneriliyor.
Kır düğünü için seçilecek olan düğün mekanlarında, konukların, düğün sonrası dönüşünün mutlaka düşünülmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, şehrin çok dışında olan düğün mekanlarının tercih edilmesi, gelen konukların dönüşünü zorlaştıracağından, düğüne katılım sayısında bir azlık söz konusu olabilir. İstanbul düğün mekanları ve tüm şehirler için düğün mekanları seçilirken bu noktayı göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Yaz düğünü ve kır düğünü gerçekleştirmek isteyen kişilerin, kendileri gibi istekleri olan çok fazla çift olacağını da düşünerek, düğün mekanlarındaki organizasyonları erken bir tarihte gerçekleştirmeleri öneriliyor. Bu şekilde yaz düğünü, daha çok istenildiği şekilde gerçekleştirilebilir…


Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.