Mutlu Evliliklerin Sırları Nelerdir?

Mutlu Evliliklerin Sırları Nelerdir?

Her çift, evliliğinde zaman zaman problemler yaşar. Hatta kavgaların, evliliğin tadı – tuzu olduğunu düşünen evli çift sayısının da oldukça fazla olduğunu belirtmeliyiz. Bu çiftler, kavgalardan sonraki en güzel şeyin, barışma anları olduğunu söylemektedirler. Ama aslında, edilen her bir kavga, evliliğin bir adım daha kötüye gitmesine, problemlerin bir miktar daha büyümesine sebebiyet vermektedir. Evlilikte yapılan hatalar; ve evlilikta yapılan yanlışların bilinmesi; ve kişilerin kendilerini düzeltmeleri ile pek çok problem ortadan kalkabilir. İşte bu nedenle yazımız içerisinde, mutlu evlilikler için, evlilikte yapılan hataları, ve evlilikte yapılan yanlışları sizlerle paylaşmak istedik…

Mutlu Evlilikler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Evlilikte yapılan hatalardan ilki, özellikle kadınlar tarafından daha çok yapılmaktadır. Yaşanan bir sorunun üzeri kapatılmış, çözümü bulunmuş da olsa, bir zaman sonra yeniden aynı sorunu gündeme getirmek… Hatayı sadece eşlerden biri yapmıyor ki, neden onun hatalarını sürekli yüzüne vuruyorsunuz?

• Evlilikte yapılan yanlışlardan bir diğeri de erkekler tarafından yapılır: Eşlerinin çok konuştuğunu, hatta “vıdı vıdı” ettiğini söylerler… Oysa ki aslında o, kadının doğasında vardır. Eşiniz o değil de bir başkası olsa, aynı şeyi yine yaşayacaktınız. Bu nedenle bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmeyi bilin, ve eşinize, kendini yalnız hissettirmeyin.

• Mutlu evliliklerin bir diğer sırrı da, evleneceğiniz kişiyi tanımanızın gerekliliğidir. Tam anlamı ile tanımadığınız bir insanla; başınızı aynı yastığa koymak için “Evet” dememelisiniz. Arada aşkın, ya da sevginin olmaması evliliğinize zarar verir; gözünüz bir şey görmemeye başlar, çatışırsınız; ama aşk da yeterli değildir; en çok üç sene sürer; ve sonra o da biter. Bu nedenle, birlikte bir ömür geçirebileceğinize inandığınız insanla evlenmelisiniz. Ayrılıklar bu nedenle oluyor; çünkü artık kadının da maddi özgürlüğü var, ve anlaşamadığı bir insana ömür boyu tahammül etmek zorunda değil…

• Mutlu evliliklerin sırlarından bir diğeri de sabretmenin gerekliliğidir. Eşinizin tahammül edemediğiniz davranışları olabilir, sizin de oluyordur. Evliliğinzi bitirip, yeni bir insanla bir birlikteliğe başladığınızda, her şeyin toz pembe olacağını mı düşünüyorsunuz? Yeni tanıştığınız bir insanı, aynı evi paylaştığınız eşinizden daha iyi tanıyacağınızı nasıl düşünürsünüz? Biraz sabredin, ve olumlu bakmaya çalışın.

• Evlendiğinizde, artık bekar olmadığınızı, öyle yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Arkadaşlarla gidilen partilerde eşleri evde bırakıp, eve geç gelmek, aileye para yetiştirmeye çalışırken evin gereksinimlerini karşılamamak… tamamen evlilikte yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Tüm bunların olmasını, devam etmesini istiyorsanız, evlenmemeliydiniz. Ama artık evlisiniz; ve eşinize bağlı kalmalı, evinizle olmalısınız.

• Eşinizle yaşadığınız problemleri ailenize yansıtmamalısınız. Bu durum hem onların da evliliğinize müdahil olmaları, ve eşinizle aileniz arasında sorun oluşmasına sebebiyet vermektedir; hem de ailenizin düşüncelerine göre hareket eden siz, eşinizle kendiniz gibi olamamaya başlarsınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.