Mutlu Evliliğin Sırları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz?

Bu yazımızda sizlere, mutlu bir evlilik için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, mutlu bir evlilik için yapılması gerekenlerden, ve mutlu evliliğin sırlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de mutlu evliliğin sırlarını araştırıyor; ve mutlu bir evlilik için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, mutlu bir evlilik için yapılması gerekenleri merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi, ve mutlu evliliğin sırlarını aktarmaya başlayalım:

Mutlu evliliğin sırları arasında yer alan ilk detay, ev içerisinde yapılması gereken işler için bir iş bölüşümü gerçekleştirmek. Bu sayede, hem kadın evin tüm işlerini yapmak durumunda kalmayacak, ve bunun için tartışma çıkartmayacak; hem de erkek, kadının yaptıklarını ve fedakarlıklarını daha iyi algılayarak, evin düzenine katkı sağlayacak, bu da erkeğin düzensizliği gerekçesi ile çıkacak olan tartışmaları önleyecektir. Hem de birlikte yapılan iş sonrasında kalan zaman, eşlerin birbirlerine ayıracakları zaman olarak kendilerine kar kalacaktır.
Mutlu bir evlilik için ne yapmalı diyenler, eşlerini kesinlikle, aile, ya da arkadaşlarına şikayet etmemelidirler. Unutmayın, sizin aileniz, sizin arkadaşlarınız, ister istemez taraf tutacaklar; ve bunu da ister istemez size yansıtacaklardır. Eşinize karşı kızgınlığınız var; ve bunu aile fertleriniz ile paylaşırsanız, hem anlatımınız sırasında siniriniz yeniden aklınıza gelecek, hem de bunun yanında, aile fertleri konu ile ilgili yorum yapacağından siniriniz bir kat daha artacaktır. Ayrıca, anlattığınız kişiler bu durumu eşinize yansıtacak olursa, bu da ek bir problem olarak size geri dönüş yapacağından, bırakın ev içerisindeki sorunlarınız ev içerisinde kalmaya devam etsin…
Eşinize kesinlikle, o anki, ya da geçmişteki zor zamanlarını hatırlatmamanızın gerekliliği de mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Diyelim ki eşinizin maddi sıkıntıları var, ve o bir erkek olduğu için bunu kafasına takıyor. Siz, ona destek olmanız gerekirken, kesinlikle maddi sıkıntısını yüzüne vurmamalısınız. Eve getirdiği para az olabilir; ama sizin getirdiğiniz para her ikinize de yetmektedir; bunu ona hatırlatın, aynı zamanda onu, para kazanmak için motive edebilir, ve iyi yaptığı şeyleri de ona hatırlatabilirsiniz, mutlaka, diğer insanlardan daha güzel yaptığı şeyler vardır; hatta belki sizin yaptığınızdan daha iyi yapıyordur bazı şeyleri, ve siz bunu ona hatırlatabilirsiniz.
Maddi konularda her zaman açık olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Parayı ev içerisinde nasıl harcadığınızı kesinlikle birbirinizle paylaşıp, aylık geliriniz için planlı bir gider harcaması yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Birlikte vereceğiniz kararlar, mutlu evliliğin sırları arasında yer alırken, evlilik içerisinde maddi konuların ne kadar önemli olduğunu anlatmak istersek, şöyle düşünün: maddi sıkıntılar nedeniyle biten çok sayıda evlilik bulunmaktadır.
Mutlu bir evlilik için ne yapmalı diyenler, çocuk sahibi olmak konusunda da eşleri ile ortak karar vermelidirler. Hemen çocuğunuzun olmasını isteyip istemediğiniz, ya da kaç tane çocuğunuz olmasını istediğiniz konusunda kesinlikle ortak karar vermeniz gerekmektedir. Unutmamalısınız ki o çocukları birlikte yetiştirecek; ve geçimlerini de birlikte sağlayacaksınız.
Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler arasında yer alan bir diğer detay ise, sorunların üstünün farklı şeylerle kapatılmamasının gerekliliğidir. Örnek vermek gerekirse, bir erkek, eşine şık bir araba alarak istediği bir şeyi yaptırmaya çalışmamalıdır. Unutulmamalıdır ki bu durum, sonrasında problem olarak karşınıza çıkacaktır; ve kesinliklşe sorunlar görmezden gelinmemelidir.
Evlilik içerisinde mutlaka problemler; ve tartışmalar yaşanacaktır. Bu tartışmaların mutlaka saygı çerçevesinde olması gerektiğini unutmamalısınız. Şiddet; ya da hakaret edici sözler kullanılmamalı, yapılacak olan eleştiriler ise, sonunda olumlu sonuç getirecek şekilde yapıcı olarak yapılmalıdır.
Her konuda ortak fikre sahip olacak değilsiniz. Anlaşamadığınız konularda oturup karşılıklı konuşmalı; ve en mantıklı şeyin ne olduğuna karar vererek yolunuzu buna göre çizmelisiniz.
Mutlu evliliğin sırları arasında küçük jestlerin yer aldığını da belirtmeyi unutmayalım. Birbirinizin eline kısacık dokunmak; ya da birbirinize küçük gülücükler atmak dahi, birbirinize olan yakınlığı size hatırlatabilecektir. En yoğun zamanlarınızda dahi bu jestleri birbirinize yapmaktan kesinlikle kaçınmamalısınız.
Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenlerarasında yer alan, ve sizlere aktaracağımız son detay ise, her ne olursa olsun, birbirinize verdiğiniz sözlerden kesinlikle dönmemenizin gerekliliği. Bu şekilde hem güven sarsılması gibi bir durum söz konusu olmaz; hem de bunun yanında karşı taraf, ne zaman diğerinin nasıl davranacağını çok iyi bilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası