Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri Erkek Eşinden Ne Bekler

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri Erkek Eşinden Ne Bekler

Karısından soğuyan erkek belirtileri pek çok kadın tarafından internet ortamında sürekli araştırılıyor. Çünkü büyük bir heyecanla başlayan evlilikler bazen bir geçiş sürecine giriyor ve evlilik ilk günkü heyecanını kaybediyor. Bu durum her zaman erkeğin eşinden soğuduğu anlamına gelmiyor elbette. Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusunun yanıtlarını daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Kadınlar erkeklere göre daha kuruntulu ve endişeliler. Dolayısı ile erkekler, evlilikteki geçiş sürecini olağan olarak kabul etseler de durum kadınlar için farklılık gösterebiliyor. Ve bir erkek işinden evine stresli de gelse, ailesi ile problem de yaşamış olsa ya da hasta bile olsa,eşi onun kendisinden soğumuş olabileceği ihtimalini göz önünde her zaman bulunduruyor.

Ya hastalık bahaneyse? Ya gerçekten işte bir problem yoksa ve bunu gerekçe göstererek soğuk tavırlar sergiliyorsa? Tüm bu düşünceler kadınların aklını deli sorular şeklinde kemiriyor. Bir erkek karısından soğumuşsa yabi kadının aklındaki soru işaretleri gerçekse, bu durum evlilik için tehlike çanlarının çalmasına neden olabilir.

Aynı durum kadınlar için de geçerli elbette. Eşinden soğuyan kadın nasıl davranır sorusunun yanıtını da bu noktada sizlerle daha önce paylaşmıştık. Soğuyan insana, soğuduğu kişinin her hareketi batar. Özellikle aynı evde yaşıyor ve sürekli birbirlerini görüyor olmaları dolayısı ile taraflar eşlerinden tiksinebilirler dahi…

Ve böyle bir evliliğin kısa sürede toparlanamaması demek, bitmesi ile aynı anlama gelmektedir. Bir erkek neden karısından ayrı yatar sorusunun yanıtlarını verirken de bu konuyu detaylı bir şekilde anlattık zaten. Ancak bir kadın olarak kuruntularınızla da eşinizibıktırabilirsiniz. Dolayısı ile karısından soğuyan erkek belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak sizin için en iyisi.

Sadece kuruntularınıza dayanarak değil, eşinizin sizden soğuduğundan emin olarak sergilediğiniz davranışlarla onu geri kazanmanız ve evliliğinizi toparlamanız çok daha olası.

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Karısından soğuyan erkek belirtileri,erkekler tarafından genellikle kadınlara hissettirilmemeye çalışılır. Yani eşiniz sizden soğuduysa bunu ilk zamanlar gözünüze gözünüze sokmaz. Ancak yine de fark etmeden, bazı davranışlarıyla kendini ele verir. Peki nedir bu davranışlar?

Bir Anda Soğuyan Erkek Geri Döner Mi

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

• İkinizin bulunduğu aynı ortamda, uyarıcı başka etkenler bularak sizden farklı şeylerle ilgilenmeye çalışır. Örneğin telefonu ile ilgilenir. Sosyal medyaya girer. Hiç bir şey bulamıyorsa oyun oynar. Maç izler… Ya da siz yokmuşsunuz gibi televizyonun kumandasını eline alır ve istediği kanallar arasında geçişler yapar.

Tüm bunları sadece soğuyan erkekler yapmaz elbette. İçinde bencillik olan erkeklerin de bu davranışları sergilemesi muhtemeldir. Dolayısı ile eşinizi iyi tanımadan, onun bunu neden yaptığına karar vermemelisiniz. Ancak bencil olmayan bir adamla evliyseniz, bu hareketleri, sizden soğumuş olduğunun ilk göstergeleri arasında yer alır.

Karısından soğuyan erkek belirtileri arasında yer alan bir diğer şey de sizi sürekli eleştiren bir eşle evli olmanızdır. Eşiniz sizi; siz de onu zaman zaman yapıcı yönde eleştirebilirsiniz. İnsanlar aynı evde yaşadıklarında bazı şeyler gözlerine batabilir. Ancak bunu yıkıcı değil de yapıcı olarak dile getirmek çok önemlidir.

Gerek dış görünüşünüz; gerekse davranışlarınız eşiniz tarafından sürekli eleştirilmeye başlamış ise muhtemelen sizden soğumuştur. Ancak sizi sürekli olarak övmesinden de mutlu olmamalısınız. Çünkü bu da aldatma belirtileri arasında yer almaktadır. Bir erkeğin aldatma belirtileri başlıklı konumuzu okursanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

• Eşinizin sizden soğuduğunu anlamanın bir diğer yolu ise sizinle artık eskisi kadar birlikte olmak istememesi ya da birlikte olduğunuz zamanlarda eskisi kadar hevesli olmamasıdır. Bir erkek için bu durum evliliğin en önemli noktalarından biridir çünkü. Siz istemeseniz dahi onun istediği bir unsurdur.

Eğer sizden bu şekilde uzaklaştığını fark ediyorsanız onu sorgulayabilir ya da yaşadıklarınızı birer birer gözden geçirebilirsiniz. MaviBoncuğum üzerinden durumunuz hakkında bilgiverirseniz,biz de size elimizden geldiğince destek olabiliriz.

Bir Anda Soğuyan Erkek Geri Döner Mi?

Bir anda soğuyan erkek geri döner mi? Bu soruya cevap vermek için eşinizi iyi tanımanız ve sizden neden soğuduğunu iyi bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz: Eşini gerçekten seven bir insan, ondan bir anda soğumaz. Bilirsiniz, aşkın gözü kördür. Sizden soğuması için bir sebep olsa dahi eşinizin bunu görmekte zorlanması gerekiyor.

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Bir Anda Soğuyan Erkek Geri Döner Mi

Fakat önemli olan aşk değil sevgidir. Ve sevgide taraflar her şeyin farkında olarak eşlerini hayatlarına kabul ederler. Tam da bu noktada sizden soğuyan eşinizin kabul edemediği bir davranış sergileyip sergilemediğinizi iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Aldatılan bir kadın dahi eşine dönmekte zorlanırken erkek bu nedenle soğumuşsa geri dönmeyebilir örneğin.

Bir anda soğuyan erkek geri döner mi sorusunda erkeğin yaşam şekli de önemli rol oynar elbette. Ailesi ile mutlu olmayan, tek başına yaşamayı göze alamayan bir erkek geri dönebilir. Eşini çok seven bazı erkekler de bazı şeyleri hazmedip eşlerine geri dönebilirler. Kısacası durum ve kişiler, bu sorunun yanıtında önemli etkenlerdir.

Karısından soğuyan erkek belirtileri hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre sizin ilk işiniz eşinizi iyi analiz etmek olmalı. Sonraki adımda ise bizden yardım isteyebilirsiniz.

Bir Erkek Eşinden Neden Soğur?

Bir erkek eşinden neden soğur? Bu sorunun yanıtını size daha önce de vermiştik. Ancak kısaca değineceğiz. Çünkü bu konu ilişkinin kurtulması açısından oldukça önemli. Eşinizden sizden soğumasının belirtilerini hissetmiş olabilirsiniz. Peki neden soğumuş olabilir?

İnsanlar soğudukları bir insanla aynı evde bir saat daha fazladan kalmaya tahammül edemeyebilirler. Fakat bu durum daha çok çocuksuz ve eşine maddi anlamda bağlılığı olmayan kişiler için geçerlidir. Arkalarına bakmadan, tabiri caizse ceketlerini alıp çıkarlar. Ama bazen şartları zorlamak gerekebilir.

Dolayısı ile eşinizin neden sizden soğuduğuna önce anlam vermeye çalışmalı; sonra da bu nedenleri ortadan kaldırmaya çalışmalısınız. O halde erkeğin eşinden neden soğuma sebeplerini öğrenmeli ve sonra da bu sebeplerden size uyan biri varsa ortadan kaldırmaya çalışmalısınız.

Bir erkek eşinden neden soğur? Bu sorunun yanıtlarını maddeler halinde verelim:

• Bakımsızlık: Kadınlar bazen işten gelir, çocuklarla ilgilenir, yemek, temizlik… derken kendilerine bakım yapmayı unutabilirler. Fakat bu durum önceden böyle değilse eşler bunu soğuma nedeni olarak değerlendirirler. Sizi anlıyoruz. Evi hiç bir şeyden mahrum bırakmak istemiyorsunuz ama böyle devam ederse mahrum etmemeniz gereken bir aile hayatınız kalmayabilir.

• Monotonluk: Bazen her şey o kadar sıradanlaşır ki evlilik monoton bir hal almaya başlar ve erkek bu durumda farklılık adına yeni heyecanlara dahi yol alabilir… Değil ki soğumak… Dolayısı ile kesinlikle hiç bir şeyi salmamalısınız.

• Şikayetler: Bazı kadınlar doyumsuzdur. Neden eşi kendisine bir araba almadı diye yatağını ayırabilir. Amacı bu şekilde araba aldırmak iken erkek kendisinden soğuyabilir ve durum yuvanın yıkılmasına kadar gidebilir. Memnuniyetsiz olmayın.

Nedenler bu şekilde arttırılabilir ve karısından soğuyan erkek belirtileri gündeme gelebilir. Dolayısı ile kendinize çekidüzen vermenizin zamanı gelmiş demektir. Haklı ya da suçlu psikolojisine girmemelisiniz. Ancak eğer bu durumlardan biri sizde varsa durumu düzelterek evliliğinize bir şans daha verebilirsiniz.

Bir Erkek Eşinden Ne Bekler?

Bir erkek eşinden ne bekler? Aslına bakarsanız bu sorunun çok sayıda yanıtı var. Artık erkekler eskisi gibi eşlerinin evde oturup temizliği ve çocuk bakımı sorumluluğunu üstlenmesinden çok daha fazla şey bekliyorlar. Ve beklentilerin karşılanmaması da ne yazık ki soğumalarına neden oluyor.

Bir erkek eşinden ne bekler? Bu sorunun yanıtlarını maddeler halinde gözden geçirelim:

• Çalışkanlık ve hırs: Erkekler bir kaç sene öncesine kadar eşlerinin evlerinde oturmasını ister; “isteseydim çalışan bir kadınla evlenirdim” derlerdi. Ve hırslı kadınlardan korktuklarını düşünürdük. Ancak şimdilerde bu kadınlar out. Hırslı, dürtüsel, kararlı ve çalışkan kadınlar, sahip oldukları enerji ile eşlerini kendilerine hayran bırakıyorlar.

• Çocuk ve ev arzusu: Kadınlar okumaya başladıkça ve erkeklerle benzer kariyerler yapmaları dolayısı ile erkeklerin eşlerinden beklentileri de değişti. Birkadının ev ve çocuk hırsı erkekler için önceden daha önemliydi. Hala eşlerinden bunu bekliyorlar. Ancak çocuklara büyükanne ve büyükbabaların da bakabileceğini düşünüyorlar. Hayat öyle pahalı ki bir erkek tek başına nasıl başa çıksın?

• İyi görünüş: Erkeklerin eşlerinde bekledikleri bir diğer şey de iyi bir görünüş. Aksi halde soğumalar da aldatmalar da baş gösterebiliyor. Çünkü etrafta iyi görünen o kadar çok kadın var ki…

• Sağlık: Bir erkek eşinden ne bekler sorusunun yanıtları arasında yer alan sağlık, eskiden eşler tarafından daha çok istenirdi. Günümüzde eskisi kadar önemli olmasa da sağlıklı bir eş yine de önemli bir beklenti.

• Sosyallik: Artık sosyal medyada her şey paylaşıldığı ve insanlar arkadaşları ile çok zaman geçirdikleri için sosyallik her iki cins için de eşten beklenilenler sıralamasında üstlerde yer alıyor.

• İyi huy: Karısından soğuyan erkek belirtileri, iyi huy yoksunluğunda çok daha fazla ortaya çıkıyor.

• Zeka ve eğitim: Kadınların eğitim seviyeleri yükseldikçe erkekler eşlerinden eğitimli olmalarını bekliyor.

• Olgunluk ve duygusal denge: Evlilikte her iki tarafın da bu özelliklere sahip olması, daha mutlu bir birliktelik anlamına gelir.

• Güvenilir karakter

• Sevgi, saygı ve çekicilik

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.